RAPORT

Kampania 2020

12 ofiar wybuchu bomby w minibusie

Bomba w minibusie eksplodowała, gdy ten przejeżdżał przez punkt kontrolny irackiej armii między Karbalą z miastem Al-Hilla (zdjęcie ilustracyjne) (fot. REUTERS/Essam Al-Sudani)

Dwanaście osób poniosło śmierć, a pięć zostało rannych w piątek w eksplozji minibusa niedaleko świętego dla szyitów miasta Karbala w środkowym Iraku – poinformowały irackie służby bezpieczeństwa.

Zamach w Turcji. Rośnie liczba ofiar

Co najmniej siedem osób zginęło, a 10 zostało rannych w ataku bombowym na południowym wschodzie Turcji – poinformowała państwowa agencja Anadolu....

zobacz więcej

Do wybuchu doszło w momencie, gdy minibus przejeżdżał przez punkt kontrolny irackiej armii między Karbalą z miastem Al-Hilla.

Według oficjalnych informacji wszystkie ofiary śmiertelne to cywile. Zginęli bądź w eksplozji, bądź w pożarze, który wybuchł w pojeździe.

Agencja Reutera pisze, powołując się na źródła w policji, że w minibusie została podłożona bomba. Associated Press podaje, że na razie nie jest jasne, czy w pojeździe był zamachowiec, który wysadził się w powietrze.

Nikt na razie nie wziął na siebie odpowiedzialności za atak.

Władze Iraku ogłosiły zwycięstwo nad Państwem Islamskim w 2017 roku, ale uśpione komórki tej ekstremistycznej sunnickiej organizacji zbrojnej kontynuują powstanie i sporadycznie przeprowadzają ataki bombowe w całym kraju.

źródło:

Zobacz więcej