Gasiuk-Pihowicz sfotografowała się z kapustą. Myślała, że znalazła przykład drożyzny

Posłanka PO Kamila Gasiuk-Pihowicz (fot. TT/Kamila Gasiuk-Pihowicz )

„Zakupy na targu w Różanie, od których zaczęłam dzień udowodniły jak w ostatnich czterech latach podrożały ceny żywności. Podstawowe produkty podrożały nawet 3-krotnie – na przykład kapusta, z ok. 2 zł do 6 zł za kilogram” – napisała na Twitterze posłanka PO Kamila Gasiuk-Pihowicz. Warto zwrócić jednak uwagę, że na zamieszczonym przez nią zdjęciu widać kartkę, na której napisane jest, że kapusta kosztuje 6,50 zł za sztukę, a nie kilogram.

Kowal zaprosił na kawę przypadkową kobietę. Odparła, że jest rzeczniczką małopolskiej PO

„Jedynka” na krakowskiej liście Koalicji Obywatelskiej Paweł Kowal prowadził akcję agitacyjną; rozmawiał z mieszkańcami Krakowa i rozdawał im kubki...

zobacz więcej

Kamila Gasiuk-Pihowicz kontynuuje swój cykl spotkań z mieszkańcami. W piątek odwiedziła targ w Różanie.

„Zakupy udowodniły jak w ostatnich czterech latach podrożały ceny żywności. Podstawowe produkty podrożały nawet 3-krotnie - na przykład kapusta, z ok. 2 zł do 6 zł za kilogram! Powiedzmy głośno #StopDrożyźnie” – podzieliła się swoimi obserwacjami na Twitterze. Do wpisu dołączyła kilka zdjęć.

Na jednym z nich widać, że kapusta kosztuje 6,50 zł za sztukę, a nie za kilogram. Zwrócili na to uwagę internauci. Sugerują, że posłanka może mieć kłopoty z wykonaniem rachunku dzielenia.

źródło:
Zobacz więcej