RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„To przyjemniejsze zajęcie niż naprawa kanalizacji”

Internauta zarzuca Trzaskowskiemu brak działań. (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski weźmie udział w Trends Festiwal w stolicy. Ma wygłosić dwie mowy powitalne. Aktywność prezydenta komentują internauci. Jeden z nich ocenił, że „to przyjemniejsze zajęcie niż naprawa kanalizacji” i awarii w oczyszczalnia Czajka.

Ciąg dalszy kłopotów z Czajką. „Awaria była ukrywana od grudnia”

Awaria rurociągów przesyłowych to nie jedyny problem Oczyszczalni Czajka. Do CBA złożono zawiadomienie ws. spalarni osadów, która nie działa od...

zobacz więcej

2 i 3 października 2019 r. w Warszawie odbędzie się konferencja Business Insider Trends Festival. Podczas spotkań głos zabierze wielu przedstawicieli biznesu, ekonomii i marketingu.

Wśród osób występujących podczas festiwalu znalazł się prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, który obok prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego i prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz m.in. przedstawicieli koncernu medialnego Ringier Axel Springer zabierze głos na dwóch panelach. Według planu zajmie to ok. 40 minut.

Jeden z internautów zarzucił Trzaskowskiemu, że zamiast zająć się awarią oczyszczalni ścieków w Czajce ten poświęca czas innym działaniom.

Pod koniec sierpnia doszło do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do leżącej na prawym brzegu oczyszczalni Czajka.

W jej efekcie nieczystości były w całości zrzucane do Wisły. Wobec zagrożenia ekologicznego rząd podjął decyzję o budowie tymczasowego rurociągu, dzięki temu ścieki z lewobrzeżnej Warszawy są przepompowywane do oczyszczalny. W sobotę system osiągnął 100 proc. sprawność.

źródło:
Zobacz więcej