RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wojciech Pszoniak: Jestem w szoku, nikt nie mógł tego przewidzieć

Aktor Wojciech Pszoniak (fot. arch. PAP/Grzegorz Michałowski)
Aktor Wojciech Pszoniak (fot. arch. PAP/Grzegorz Michałowski)

Jestem w szoku, nikt z nas nie mógł przewidzieć tego, co się wydarzyło – tak Wojciech Pszoniak skomentował dla portalu wp.pl społeczny odbiór akcji „Nie świruj, idź na wybory”, w której wziął udział. Aktor podkreślił, że akcja miała zmobilizować część społeczeństwa, która „ma w nosie wybory”.

Kolejna drwina Koalicji Obywatelskiej i jej sojuszników z chorych psychicznie. Tym razem zrobił to aktor

Wojciech Pszoniak nagrał filmik, który prawdopodobnie ma zachęcać do głosowania w najbliższych wyborach. Na nagraniu aktor parodiuje osobę...

zobacz więcej

Znane osoby, m.in. aktorzy, a także anonimowi użytkownicy mediów społecznościowych w krótkich filmikach opatrzonych hasztagiem #nieświrujidźnawybory zachęcają, by 13 października wziąć udział w głosowaniu na kandydatów do Sejmu i Senatu. W nagraniach wystąpili m.in. aktorzy Janusz Gajos i Wojciech Pszoniak. Akcja wywołała oburzenie m.in. wśród polityków PiS, którzy ocenili, że w filmikach parodiowani są niepełnosprawni.

Spot, w którym wziął udział Pszoniak, spotkał się ze sporą krytyką ze strony niektórych dziennikarzy, polityków, ale również psychiatrów i rzecznika praw obywatelskich.

„Jestem w szoku” – powiedział w rozmowie z portalem wp.pl Pszoniak, odnosząc się do negatywnych komentarzy, które pojawiły się w związku z tą akcją.

– Nikt z nas nie mógł przewidzieć tego, co się wydarzyło. Gdybyśmy wiedzieli, jak ludzie zareagują, to zrobilibyśmy to w inny sposób – dodał.

Podkreślił, że wielu ludzi i aktorów robi dziwne miny. Jako przykład podał słynne zdjęcie Alberta Einsteina z wystawionym językiem. „Czy to ma coś wspólnego z chorobą psychiczną? Z naśmiewaniem się z ludzi chorych? Jestem bardzo głęboko dotknięty tym, co się wydarzyło. Sam znam osoby, które zmagają się z różnymi chorobami i wiem, jak cierpią. Nie wiem za to, jak ktoś mógł pomyśleć, że ja się z tego naśmiewam” – oznajmił.

Zaznaczył, że cała akcja miała zmobilizować część społeczeństwa, która „ma w nosie wybory”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej