RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hotel bohatera afery hazardowej zablokowany. Wojewoda unieważnił pozwolenia na budowę

Gigantyczny apartamentowiec w Zieleńcu miał mieć 14 pięter (fot. Shutterstock/junpinzon, zdjęcie ilustracyjne)

Wojewoda dolnośląski stwierdził nieważność pozwolenia na budowę gigantycznego apartamentowca w Zieleńcu – poinformowali reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” na Twitterze. Orędownikiem postawienia hotelu był burmistrz Dusznik-Zdroju, a za inwestycją stali: znany z afery hazardowej Ryszard Sobiesiak i biznesmen Edward Ptak.

„Magazyn śledczy Anity Gargas”: Ryszard Sobiesiak, Edward Ptak i gigant w górach

Jak biznesmen Ryszard Sobiesiak znany z afery hazardowej robi interesy w górskim kurorcie? Dlaczego burmistrz Dusznik-Zdroju jest orędownikiem...

zobacz więcej

Sobiesiak to jeden z głównych bohaterów „afery hazardowej”, która wybuchła w 2009 r. po opublikowaniu stenogramów nagrań jego rozmów z ówczesnym szefem klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Zbigniewem Chlebowskim. Ze stenogramów wynika, że Sobiesiak – biznesmen branży hazardowej – rozmawiał również z ówczesnym ministrem sportu i turystyki rządu PO-PSL Mirosławem Drzewieckim.

Sobiesiak i Chlebowski byli także zamieszani w tzw. aferę wyciągową, o której zrobiło się głośno po tym, jak w Zieleńcu postawiono nielegalny wyciąg narciarski, wycinając wcześniej drzewa pod całą infrastrukturę. Ostatecznie obaj nie ponieśli żadnych konsekwencji, a sprawę umorzono.

Teraz – także w Zieleńcu – Ryszard Sobiesiak chciał postawić 14-piętrowy apartamentowiec. Lokalne środowiska i media alarmowały, że budowa ogromnego hotelu zaburzy środowisko. Popierał go jednak burmistrz Dusznik-Zdroju, blokując protesty przeciwników inwestycji.

Teraz budowa kontrowersyjnego obiektu została zablokowana – wojewoda dolnośląski stwierdził nieważność pozwolenia na budowę hotelu.

źródło:
Zobacz więcej