RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zakopał matkę w ogródku i pobierał jej emeryturę

Mężczyzna wyłudził ponad 45 tys. zł. (fot. Shuttersock/homeward)

Syn zakopał zwłoki matki w ogrodzie i przez pięć lat pobierał jej emeryturę. Prokurator postawił mu zarzut znieważenia włok, wyłudzenia świadczeń oraz tego, że nie wezwał pomocy medycznej do chorej matki.

Matka znalazła na ulicy ciało 15-letniego syna

Zwłoki swojego 15-letniego syna znalazła matka na jednej z ulic w Ksawerowie w nocy z soboty na niedzielę. Kilka godzin wcześniej nastolatek...

zobacz więcej

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn przekazała, że do zdarzenia doszło w 2014 r. w Ciechanowie.

– Dzięki informacji od świadka śledczy dowiedzieli się, że syn zakopał po śmierci matki jej ciało w ogrodzie na terenie posesji, którą chwilowo wynajmowali i w której mieszkali. Potem syn wyjechał z tej miejscowości. Od 2014 r. pobierał emeryturę, wyłudził w ten sposób pond 45 tys. zł – powiedziała Tkaczyszyn.

Prokurator dodała, że podejrzany przyznał się do tego, że zakopał ciało matki i wyłudzał jej emeryturę.

– Przyznał się do znieważenia zwłok i wyłudzenia świadczenia. Sekcja zwłok wykaże przyczynę zgonu. Syn twierdzi, że matka zmarła z powodu choroby, dlatego prokurator postawił mu zarzut nieudzielenia pomocy. Nie wezwał on służb medycznej do chorej matki – powiedziała prokurator.

Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

źródło:

Zobacz więcej