RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Rewolucja w Poczcie Polskiej: 600 mln zł na transformację cyfrową

Budżet całej operacji ma wynosić 600 mln zł i być rozłożony na około 5 lat (fot. Shutterstock/everything possible)

Nowa strategia IT Poczty Polskiej, która ma spowodować jej transformację cyfrową, wkrótce będzie gotowa. Budżet przedsięwzięcia to około 600 mln zł – informuje „Puls Biznesu”. Wydatki mają się ostatecznie zwrócić i wpłynąć na obniżenie kosztów działania przedsiębiorstwa.

Uwielbiamy zwracać towar. Cieszą się również kurierzy

Coraz więcej Polaków odsyła towary kupowane online. W branży odzieżowej wraca aż 70 proc. produktów. „Rzeczpospolita” zwraca uwagę, że dla...

zobacz więcej

Gazeta pisze, że Poczta Polska – w której od końca czerwca funkcję wiceprezesa ds. rozwoju pełni Tomasz Janka – odświeża swoją strategię. Jej zarys dla całej grupy ma być gotowy pod koniec roku.

– Strategia musi powstać szybko. Prace już się rozpoczęły i jesteśmy po pierwszej serii warsztatów – mówi cytowany przez „Puls Biznesu” wiceprezes Poczty Polskiej.

Jak informuje dziennik, prace zostały poprzedzone zmianami wewnętrznymi. Z Biura Spraw Międzynarodowych i Strategii wyłączone zostało Biuro Strategii, które ma za zadanie odświeżyć, a następnie monitorować jej realizację. Jest też nowy dyrektor biura, którym został Jakub Słupiński.

Równolegle do strategii całej grupy powstaje strategia IT. W pionie IT Poczty w ostatnim czasie miały miejsce liczne zmiany personalne.

– Nowa dyrekcja dostała zadanie stworzenia strategii IT w ciągu 100 dni, czyli powinna ona być gotowa na koniec września 2019 r. Strategia ta będzie dość przełomowa – zapewnia w „PB” Tomasz Janka.

Operator odpowie w niej m.in. na pytanie, jaką rolę powinno pełnić IT w organizacji. Za jedną z kluczowych spraw do uregulowania w strategii wiceprezes uważa współpracę z dostawcami.

„Puls Biznesu” pisze też o realizowanych największych projektach Poczty.
B – Budżet całej naszej transformacji cyfrowej szacuję na około 600 mln zł i tu jest jeszcze kwestia zapewnienia tych pieniędzy. Oczywiście to w horyzoncie ok. pięciu lat. Docelowo ten wydatek się zwróci i wpłynie na obniżenie kosztów w grupie – mówi Tomasz Janka.

źródło:

Zobacz więcej