RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Porsche i volkswageny z usterkami. Apel do właścicieli tysięcy aut

Problemy mogą się pojawić m.in. w porsche 911 z roczników 2015 i 2016 (fot. mat.pras.)

Władze Volkswagena i Porsche wezwały do serwisów właścicieli 227 tys. aut w związku z problemami z poduszkami powietrznymi i napinaczami pasów bezpieczeństwa.

Agresywny kierowca porsche usłyszał kolejny zarzut. Jest decyzja ws. aresztu

Sąd zdecydował, że 35-latek, który na przejściu dla pieszych uderzył kobietę, a później próbował ją przejechać najbliższe trzy miesiące spędzi w...

zobacz więcej

Sprawa dotyczy oprogramowania. Dziennik „Stuttgarter Zeitung” poinformował, że problemy z nim występują w modelach: vw tiguan, sharan i cc z rocznika 2015 oraz porsche 911, boxter, cayman i panamera z roczników 2015 i 2016 roku.

Niemiecki federalny urząd ds. motoryzacji KBA wyjaśnił, że 227 tys. aut musi mieć zaktualizowane oprogramowanie obsługujące poduszki powietrzne.

Rzecznik Porsche powiedział, że z tej grupy około 23,5 tys. modeli tej firmy może mieć z poduszkami powietrznymi lub napinaczami pasów bezpieczeństwa, które mogą zadziałać, nawet jeżeli auto nie uczestniczy w wypadku. Z tej liczby około 3,9 tys. pojazdów znajduje się w Niemczech, pozostałe zostały wyeksportowane za granicę.

źródło:
Zobacz więcej