Warszawa: zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej

Będą zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej (fot. Shutterstock/ Adam Szczepkowski)

Na piątek zaplanowano zgromadzenie w Śródmieściu oraz przejazd rowerzystów Masy Krytycznej. W sobotę odbędzie się koncert na PGE Narodowym i nocny przejazd rolkarzy; a w niedzielę na Białołęce – „Bieg przez Most”. Jak informuje stołeczny ratusz, w Warszawie będą utrudnienia. Zapowiedziano zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Warszawa: Metro jeździ już na Targówek

W niedzielę pociągi II linii metra zaczęły kursować nowym odcinkiem wybudowanym na Pradze-Północ i Targówku. W tym dniu przejazdy linią M2 są...

zobacz więcej

Jak zaznacza ratusz, 20 września, o godz. 10. odbędzie się zgromadzenie na pl. Konstytucji, a później przemarsz ulicami: Piękna, Wiejska, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Marszałkowska na pl. Defilad. W czasie przemarszu, w godz. 10-14, możliwe będą wstrzymania ruchu na jego trasie i zmiany kursowania autobusów.

Również w piątek, w godz. 19-21, stołecznymi ulicami przejadą uczestnicy Warszawskiej Masy Krytycznej. Rowerzyści wyruszą z pl. Zamkowego i będą jechali ulicami: pl. Zamkowy, Miodowa, Senatorska, pl. Bankowy, Andersa, Mickiewicza, pl. Inwalidów, Mickiewicza, pl. Wilsona, Mickiewicza, Andersa, pl. Bankowy, Marszałkowska, rondo Dmowskiego, Al. Jerozolimskie, pl. Zawiszy, Al. Jerozolimskie, rondo Dmowskiego, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Waryńskiego, rondo Jazdy Polskiej, Waryńskiego, Boya-Żeleńskiego, pl. Unii Lubelskiej, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Marszałkowska, rondo Dmowskiego, Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, al. Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, al. . Poniatowskiego, most Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie, rondo Dmowskiego, Marszałkowska, pl. Bankowy, Senatorska, pl. Zamkowy.

W sobotę, o godz. 17.30, na PGE Narodowym rozpocznie się impreza „Roztańczony PGE Narodowy”. W godz. 17-20 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów WTP, taksówek oraz pojazdów jednośladowych, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych.

Od ok. godz. 22.45, w przypadku zamknięcia mostu Józefa Poniatowskiego, tramwaje zostaną skierowane na trasy objazdowe. Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z na trasie: pl. Zawiszy - Al. Jerozolimskie - Nowy Świat - Al. Ujazdowskie - Trasa Łazienkowska - most Łazienkowski - Wał Miedzeszyński - Zwycięzców - Saska - al. Waszyngtona - rondo Wiatraczna. Po zakończeniu koncertu na trasy wyjadą dodatkowe autobusy i tramwaje.

Tego dnia, w godz. 19.30-23 na ulice wyjadą rolkarze z Nightskating Warszawa. Uczestnicy zbiorą się przy pomniku Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Stamtąd wyruszą w trasę prowadzącą ulicami: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, pl. Piłsudskiego, Królewska, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, al. Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, al. Zieleniecka, Targowa, Kijowska, Trasa Świętokrzyska, Zabraniecka, Trasa Świętokrzyska, Kijowska, Targowa, al. "Solidarności", Szwedzka, Starzyńskiego, most Gdański, Słomińskiego, Okopowa, Towarowa, Prosta, Świętokrzyska, Marszałkowska, Królewska, pl. Piłsudskiego, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Krakowskie Przedmieście. Na trasach obydwu przejazdów możliwe będą czasowe wstrzymania ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Podróż kilkakrotnie krótsza, nowe połączenia – kolej CPK w Polsce południowo-wschodniej

Aż 11 razy szybciej będzie można dojechać po realizacji komponentu kolejowego CPK z Tarnowa do odległego o 60 km Buska Zdroju: 25 minut zamiast...

zobacz więcej

Od soboty zwężona będzie południowa jezdnia ul. Leszno przy skrzyżowaniu z ul. Młynarskiej. Jadący w kierunku centrum będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Do początku listopada potrwają prace związane z przebudową zatoki przystankowej.

W weekend tramwajarze będą pracowali na torowisku na Trasie W-Z. Z tego powodu od nocy z 20 na 21 września do poniedziałkowego poranka, 23 września, tramwaje nie będą jeździły al. „Solidarności” i mostem Śląsko-Dąbrowskim pomiędzy ul. Okopową a Targową. Uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa i autobusowa. W dniach, gdy torowisko będzie remontowane, ratusz zachęca do korzystania z linii metra M2. Pociągi podziemnej kolei będą jeździły co ok. 6 minut.

W niedzielę, 22 września, na Białołęce odbędzie się kolejna edycja imprezy sportowej „Bieg przez Most”. Start będzie przy Szafrańców obok centrum handlowego. Zawodnicy wystartują o godz. 11. Pętla biegu będzie prowadziła ulicami: Trakt Nadwiślański, Obrazkowa, Świderska (jezdnia w kierunku Nowodworów zamknięta w godz. 11.00-12.18), Mehoffera, Nowodworska (zamknięta w godz. 11.07-12.03), Odkryta. Zawodnicy zawrócą przed ul. Štefánika i pobiegną dalej ulicami: Odkryta, Nowodworska, Mehoffera, Świderska (jezdnia w kierunku mostu Skłodowskiej-Curie) i dalej w prawo na most. Zawodnicy zawrócą na końcu ciągu pieszo-rowerowego i do mety wrócą ulicami: Świderska, Obrazkowa, Trakt Nadwiślański i Szafrańców.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (powiadomienia.um.warszawa.pl) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

źródło:
Zobacz więcej