TVN24 jak politycy KO mówi o „sędziach dublerach”. Internauta przypomniał pewien dokument

Nawet TK kierowany przez prof. Rzeplińskiego nie stwierdził, by uchwały o wyborze kwestionowanych przez KO sędziów były bezprawne (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

„Przedsiębiorca przed Trybunałem w Strasburgu. Przez sędziów dublerów” – tekst pod takim tytułem opublikował portal tvn24.pl. „Dublerzy” to pogardliwe sformułowanie, jakie wobec kilku sędziów TK używają politycy tzw. totalnej opozycji. Jak przypomniał internauta, nawet TK kierowany przez prof. Rzeplińskiego nie stwierdził, by sejmowe uchwały o wyborze kwestionowanych przez KO sędziów – były niezgodne z Konstytucją RP.

„Sędziowie z jednej, drugiej, jakiejkolwiek strony – nie są nadzwyczajną kastą”

Sędziowie nie mogą kierować się żądzą odwetu czy zemsty. Nie są nadzwyczajną kastą ani sędziowie reprezentujący jedną, ani drugą, ani jakąkolwiek...

zobacz więcej

Dziennikarz TVN 24 Michał Tracz zamieścił na Twitterze link do artykułu na stronie portalu tvn24.pl. Opisano w nim sprawę przedsiębiorcy, który nie mogąc wywalczyć odszkodowania od nadleśnictwa, skierował sprawę do sądu. Ostatecznie trafiła ona do Trybunału Konstytucyjnego. Wydany przez TK wyrok był dla przedsiębiorcy niekorzystny. Jak podano w TVN, przeważyć o tym miały głosy „sędziów, których legalność wyboru jest kwestionowana”. Opozycja nazywa ich „dublerami”.

Wpis Tracza skomentował jeden z internautów.

„»Dublerów« niby według kogo? Na pewno nie według samego TK, który nie ma uprawnień do orzekania ws. prawidłowości wyboru sędziów TK – co sam przyznał, w całości umarzając postępowanie ws. takiej oceny ze względu na niedopuszczalność wydania wyroku” – napisał internauta. Do wpisu załączył postanowienie TK w sprawie pięciu uchwał dotyczących wyboru sędziów Trybunału. Postępowanie umorzono, więc kwestionowanie legalności wyboru sędziów stoi w sprzeczności z orzeczeniem samego TK.

źródło:
Zobacz więcej