RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Młodzi piłkarze zagrają o Puchar Orląt Lwowskich

Turniej zostanie rozegrany na boisku przy ul. Spokojnej 13 w Warszawie. Początek o godz. 11.00 (fot. FB/Polonia Warszawa 2009)

W najbliższą sobotę w Warszawie młodzi piłkarze zagrają już po raz drugi o Puchar Orląt Lwowskich. W sportowej rywalizacji weźmie udział kilka klubów z areny międzynarodowej. Organizatorzy zapraszają do udziału przede wszystkim ludzi ceniących czystą sportową rywalizację i postawy patriotyczne.

Mateusz Morawiecki: TVP Wilno przyczyni się do tego, że relacje polsko-litewskie będą jeszcze lepsze

zobacz więcej

II Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Orląt Lwowskich zostanie rozegrany w najbliższą sobotę.

Na boisku przy ul. Spokojnej 13 w Warszawie zobaczymy m.in. zawodników Sokoła Grodno, Pogoni Lwów oraz szkołę sportową z rejonu wileńskiego. Na miejscu dołączą jedenastki Polonii Warszawa i szkoły sportowej z Pułtuska.

Rozgrywki zostały podzielone na dwie grupy, w których będą rywalizowały po cztery drużyny. Starsza (14-15l.) – 3 drużyny z Kresów (Sokół Grodno, LKS Pogoń Lwów oraz szkoła sportowa z rejonu wileńskiego) i szkoła sportowa z Pułtuska. Grupa młodsza (9-12 l.) – Sokół Grodno, szkoła sportowa rejonu Wileńskiego, szkoła sportowa z Pułtuska i Akademia Piłkarska Polonia Warszawa S.A.

– Serdecznie zapraszam do kibicowania młodym adeptom sportu z kraju oraz terenów będących poza obecnymi granicami Polski – mówi portalowi tvp.info Marek Makuch Prezes Oddziału Stołecznego Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo–Wschodnich.

– Turniej jest ważny z dwóch powodów z jednej strony czysta rywalizacja dzieci z różnych krajów, a z drugiej edukacja patriotyczna wskazująca na wartości, którym hołdowali nasi dziadkowie. „Świat wartości versus konsumpcjonizm – podkreślił jeden z organizatorów imprezy.

źródło:
Zobacz więcej