RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Myśliwiec F-16 rozbił się we Francji

Piloci zdołali katapultować się przed katastrofą (fot. REUTERS/Darrin Zammit Lupi)

Belgijski myśliwiec F-16 rozbił się rano we francuskim departamencie Morbihan w Bretanii, na północnym zachodzie kraju; nikomu nic się nie stało – poinformowały francuskie władze lokalne i policja. Piloci zdołali katapultować się przed katastrofą.

Z kuchennym nożem rzucił się na policjanta. W domu była trójka jego małych dzieci

Pijany 46-latek rzucił się na policjanta z nożem podczas interwencji domowej. – Zamachnął się w kierunku jego szyi. Tylko dzięki refleksowi...

zobacz więcej

„Samolot ten wystartował z Florennes (na południu Belgii) i zmierzał do bazy lotnictwa (francuskiej) marynarki wojennej Lann-Bihoue” – podała prefektura. Jak dodano, dwóm pilotom udało się katapultować przed katastrofą, „obaj zostali znalezieni i żyją”.

Jak podaje agencja AP, maszyna rozbiła się w miejscowości Pluvigner. Według cytowanego przez AP rzecznika władz lokalnych jeden z pilotów jest bezpieczny, a drugiego ratownicy ewakuują z linii elektroenergetycznych, na których się zatrzymał.

Według policji nikt z mieszkańców nie doznał obrażeń, okolica została ewakuowana. Na miejscu jest około 100 policjantów; prowadzone jest dochodzenie, które ma wyjaśnić przyczyny zdarzenia.

źródło:
Zobacz więcej