oglądaj online

Zapraszamy na transmisję losowania LOTTO

Gang mleczarski rozbity. Latami rozcieńczali mleko wodą

Wpadło 11 osób, głównie kierowcy i rolnicy (fot. Shutterstock/Yanawut Suntornkij)

Policjanci z Poznania rozbili grupę, która okradała spółdzielnię mleczarską. – Proceder trwał latami. Metody były trzy, między innymi dolewano wody do mleka – mówi portalowi tvp.info prok. Michał Smętkowski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Zatrzymani to głównie kierowcy z mleczarni i rolnicy. Straty liczy się w milionach.

Nastolatkowie drukowali fałszywe setki. Wpadli przez brak precyzji

Dwóch 18-latków z Wałbrzycha wpadło na pomysł, jak dzięki domowej drukarce dorobić się fortuny. Niestety - dla nastolatków - fałszywe setki wykryła...

zobacz więcej

Poznańscy policjanci zatrzymali na razie 11 osób. To kierowcy cystern, pracownicy spółdzielni mleczarskiej i rolnicy dostarczający mleko.

– Działając w porozumieniu oszukiwali spółdzielnię mleczarską narażając ją na wielomilionowe straty – wyjaśnia nam prok. Michał Smętkowski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Oszustwo przy dostawie mleka było możliwe, bo dogadywali się dostawca oraz pracownik odbierający towar.

– Metody oszustwa były trzy. Dolewali wody do mleka, fałszowali urządzenia pomiarowe lub kilkakrotnie wprowadzali do obiegu tę samą partię mleka – mówi prokurator.

Straty są wielomilionowe. Proceder utrwal latami. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Nad sprawą pracują od kilku miesięcy. Zabezpieczono obszerną dokumentację rachunkowo – księgową, laboratoryjną oraz przewozową. Przeszukano szafki pracownicze, w których zabezpieczono dowody przestępstwa. Wykonano także oględziny 20 pojazdów – cystern do przewożenia mleka.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono gotówkę i pojazdy o wartości około 250 tys. zł. Wobec zatrzymanych nie zastosowano tymczasowego aresztowania, bo złożyli obszerne zeznania i przyznali się do winy.

źródło:
Zobacz więcej