RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zrzucał z drona materiały wybuchowe. Miał celować w dom byłej dziewczyny

Mężczyzna jest także oskarżony o używanie drona bez rejestracji (fot. Shutterstock/Dmitry Kalinovsky)

Mężczyzna za pomocą drona zrzucał ładunki wybuchowe na terenie miasta Washington w stanie Pensylwania. Zdaniem prokuratury podejrzany próbował zaatakować posesję byłej partnerki.

Dron zrzucił ładunek wybuchowy na lotnisko wojskowe w Balicach? ABW ma film ze zdarzenia, jest śledztwo [WIDEO]

Krakowscy prokuratorzy są blisko ustalenia tożsamości mężczyzny, który za pomocą drona miał zrzucić ładunek wybuchowy na wojskowe lotnisko w...

zobacz więcej

Sprawcą miał być 44-letni właściciel warsztatu samochodowego, Jason Muzzicato. W czerwcu mężczyzna został zatrzymany przez policję federalną pod zarzutem spowodowania serii nocnych eksplozji, do których doszło w marcu w mieście Washington. Motywy Muzzicato były przez długi czas niejasne. Prokuratura uznała teraz jednak, że mężczyzna używał drona, aby zrzucić materiały wybuchowe na dom swojej byłej dziewczyny.

Na początku tego miesiąca w domu i firmie 44-latka znaleziono kolejne obciążające go dowody w postaci broni palnej oraz amatorskich bomb. Śledczy zabezpieczyli siedem improwizowanych ładunków wybuchowych oraz „wiele karabinów AR-15 i pistoletów półautomatycznych”. Muzzicato, który wcześniej procesował się byłą partnerką, miał sądowy zakaz posiadania broni palnej.

Obrońca mężczyzny zaprzeczył, że jego klient używał drona do zrzucania materiałów wybuchowych. Adwokat podkreślił, że „nie ma na to rozstrzygających dowodów”.

Muzzicato jest również oskarżony o posiadanie i używanie niezarejestrowanego drona. Prokurator McSwain powiedział w sądzie, że „rzekome zachowanie pozwanego naruszyło prawo i zagroziło bezpieczeństwu publicznemu”. 44-latkowi grozi łącznie do 33 lat pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 760 tys. dol.

źródło:
Zobacz więcej