RAPORT

Kampania 2020

Polityk KO broni hejterów z #SilniRazem: Są jak ruchy społeczne w USA

Ja utożsamiam się z ruchem, który zmierza do tego, żeby opozycja wspólnie zwyciężyła w wyborach do Sejmu – powiedział w programie „Twój wybór” na antenie TVP3 Warszawa Sławomir Potapowicz, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Polityk został zapytany o to, czy utożsamia się z „#SilniRazem”.

Hejterzy z grupy #SilniRazem wulgarnie atakowali polityków PiS

Koalicja Obywatelska rozpoczęła akcję mobilizacyjną #SilniRazem. Tym samym hashtagiem posługuje się grupa internetowych hejterów, znana z wyjątkowo...

zobacz więcej

Koalicja Obywatelska rozpoczęła akcję mobilizacyjną #SilniRazem. Tym samym hashtagiem posługuje się grupa internetowych hejterów, znana z wyjątkowo wulgarnych wpisów na temat Prawa i Sprawiedliwości.

Sławomir Potapowicz, który kandyduje z list KO do Sejmu, stwierdził, że „utożsamia się z tym ruchem”. Na stwierdzenie przypomnienie, że „najpierw był Komitet Obrony Demokracji, później Obywatele RP a teraz „#SilniRazem” odpowiedział, że „są ruchy społeczne różnego typu”.

– Dobrze, że ludzie się organizują – na tym polega społeczeństwo obywatelskie – jeżeli nie zgadzają się z jakimiś zmianami które wprowadzą rząd – mówił.

Potapowicz pytany o to, czemu te ruchy zmieniają logo, powiedział: „Jest logo KOD, jest kilka innych ruchów. Najlepszy przykład tego, jak pęcznieją różne ruchy społeczne, to przykład USA, gdzie te ruchy łączą różnych ludzi i wokół różnych spraw”.

źródło:
Zobacz więcej