RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Z kuchennym nożem rzucił się na policjanta. W domu była trójka jego małych dzieci

46-latek trzymał nóż ukryty w fotelu (fot. Shutterstock/Zdan Ivan)

Pijany 46-latek rzucił się na policjanta z nożem podczas interwencji domowej. – Zamachnął się w kierunku jego szyi. Tylko dzięki refleksowi funkcjonariusza udało się uniknąć tragedii – mówi portalowi tvp.info podkom. Joanna Tarkowska, rzeczniczka KPP w Świeciu. Policjantów wezwała żona mężczyzny. W mieszkaniu była także trójka dzieci.

Kary więzienia za napaść i znieważenie policjantów

Na kary od roku do 1,5 roku więzienia zostały skazane trzy osoby, które w marcu w Zabrzu zaatakowały interweniujących policjantów. Za czynną napaść...

zobacz więcej

Podejrzany został aresztowany na trzy miesiące. Podczas zatrzymania miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Za napaść na policjanta grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Interwencja miała miejsce w Świeciu w województwie kujawsko-pomorskim w poniedziałek rano. Na policję zadzwoniła kobieta, prosząc o pomoc. Skarżyła się na pijanego, awanturującego się męża.

Kiedy mundurowi wkroczyli do domu, 46-latek początkowo zachowywał się spokojnie. Jednak gdy jego żona opisywała sytuację, nagle wyciągnął ukryty w fotelu nóż kuchenny i rzucił się na stojącego obok policjanta.

– Celował w szyję funkcjonariusza – wyjaśnia nam podkom. Joanna Tarkowska, rzeczniczka KPP w Świeciu. Zaatakowanemu udało się osłonić. Ostrze trafiło w dłoń.

Podczas interwencji w mieszkaniu przebywała trójka małych dzieci.

Napastnik został obezwładniony i trafił do aresztu. Po przesłuchaniu przez prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu. Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na policjanta.

źródło:
Zobacz więcej