RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Żołnierz zaatakował ciężarną żonę siekierą. Dziecko zmarło

Kobieta walczy o życie (fot. Shutterstock/Grzegorz Czapski)

Żołnierz zawodowy zaatakował siekierą swoją ciężarną żonę; kobieta była w ósmym miesiącu ciąży. Dziecka nie udało się uratować, kobieta walczy o życie. Do tragedii doszło w Lisowie pod Radomiem.

Chodził po Warszawie z pistoletem w dłoni i atakował ludzi. Usłyszał zarzuty

Cztery zarzuty: usiłowania zabójstwa, posiadanie broni palnej bez zezwolenia, naruszenie nietykalności i groźby karalne usłyszał 22-letni...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w miejscowości Lisów pod Radomiem. 34-latek zaatakował żonę siekierą po czym udał się do sąsiadki i powiedział jej o tym, co zrobił. Ta zawiadomiła policję.

Mężczyzna został zatrzymany. – Przeprowadzone badanie alkomatem wykazał, iż był trzeźwy Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań, m.in. w kierunku obecności w organizmie środków odurzających. Na miejscu wykonano czynności z udziałem prokuratora z Wydziału ds. Wojskowych – poinformował portal tvp.info rzecznik prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński.

Kobieta została przewieziona do szpitala w Radomiu. Jest w stanie ciężkim, realnie zagrażającym życiu. Nie udało się uratować jej dziecka.

– Po zgromadzeniu niezbędnego materiału dowodowego zostanie przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie Wydziału ds. Wojskowych, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty – dodał Łapczyński.  

źródło:
Zobacz więcej