RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Możliwość adopcji dzieci przez dwóch facetów? Dla mnie to absurdalne”

W programie Koalicji Obywatelskiej jest bardzo wyraźnie zarysowane: jesteśmy za związkami partnerskimi – powiedział polityk KO Sławomir Potapowicz. Jednocześnie zapewnił, że jego ugrupowanie nie zgłosi projektów ustaw, które zalegalizowałyby małżeństwa homoseksualne i adopcję dzieci przez takie pary. W programie „Twój wybór” w TVP3 Warszawa politycy dyskutowali o kwestiach związanych z LGBT.

Rabiej o adopcji dzieci przez homoseksualistów: Dlaczego miałbym milczeć?

Mamy w Polsce kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy wychowują dzieci w takich związkach. Trudno mi znaleźć powód, dlaczego miałbym o tym milczeć....

zobacz więcej

Wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej w połowie marca w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” stwierdził: „Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją”.

O te słowa w TVP3 Warszawa pytany był warszawski radny Nowoczesnej Sławomir Potapowicz.

– Będę głosował za związkami partnerskimi, jeśli znajdę się w Sejmie – mówił. Później dodał jednak, że nie ma zamiaru głosować za projektem dotyczącym małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez takie pary, „bo takiego projektu KO nie zgłosi”.

Poseł PiS Marcin Porzucek nie zagłosowałby za takimi projektami. Jego zdaniem „kwestie związane z LGBT to duże zagrożenie”.

– Możliwość adopcji dzieci przez dwóch facetów to dla mnie absurdalne – mówił z kolei Andrzej Kobylarz z Kukiz’15.

źródło:
Zobacz więcej