„Uderzająca pogarda dla ludzi”. Przewodniczący RMN o akcji „Nie świruj, idź na wybory”

Najbardziej uderzyła mnie pogarda dla ludzi chorych; jak można zrobić spot, który ich wyśmiewa? – zastanawia się przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Chodzi o akcję sympatyków opozycji „Nie świruj, idź na wybory”. W jej ramach aktor Wojciech Pszoniak nagrał film, w którym parodiuje osoby chore psychicznie. – Być może oni po prostu tak myślą, że są ludzie godni pogardy, bo są chorzy – stwierdził Czabański.

Kolejna drwina Koalicji Obywatelskiej i jej sojuszników z chorych psychicznie. Tym razem zrobił to aktor

Wojciech Pszoniak nagrał filmik, który prawdopodobnie ma zachęcać do głosowania w najbliższych wyborach. Na nagraniu aktor parodiuje osobę...

zobacz więcej

Kampania opozycji miała zachęcać do udziału w wyborach, jednak wywołała oburzenie wśród internautów. Niektórzy zwracali uwagę, że z punktu widzenia PO-KO akcja może okazać się przeciwskuteczna, a opozycja niedawno solidaryzowała się z osobami niepełnosprawnymi.

Gość Michała Rachonia stwierdził, że ta akcja „pokazuje mentalność” jej organizatorów.

– Mnie najbardziej uderzyła pogarda dla ludzi, którzy mają problemy ze zdrowiem psychicznym. Wszystko jedno zresztą, czy to odnosi się do sfery psychicznej czy fizycznej. Jak można zrobić spot, który ich wyśmiewa? – powiedział Czabański.

Przewodniczący RMN odniósł się także do akcji #Silnirazem, którą Koalicja Obywatelska rozpoczęła w poniedziałek, a której hasło było wcześniej i jest nadal wykorzystywane przez internetowych hejterów, atakujących polityków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Czabański przyznał, że dziwi go akceptacja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej dla takiej mowy nienawiści.

– Pani marszałek, skądinąd bardzo kulturalna i sympatyczna pani, którą miałem okazję spotkać przy pracach sejmowych koalicji, akceptuje to całe hejterstwo – powiedział Czabański. Dodał, że do niezrozumiałe, jak „z taką tradycją rodzinną” może to akceptować.

źródło:
Zobacz więcej