RAPORT

Kampania 2020

Sondaż: „Wiarygodność PiS-u jest większa niż innych formacji”

„Mówili o 500 Plus – zrobili; mówili o obniżeniu wieku emerytalnego i obniżyli” (fot. PAP/Jan Karwowski)

44 proc. badanych wierzy, że Prawo i Sprawiedliwość zrealizuje swoje obietnice wyborcze – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. – Wiarygodność PiS-u jest większa niż innych formacji – ocenia wyniki badania prof. Antoni Dudek.

Sondaż wyborczy. „Opozycja zostaje daleko w tyle”

45 proc. ankietowanych zadeklarowało poparcie dla PiS w wyborach parlamentarnych w sondażu Instytutu Pollster dla „Super Expressu”. Na Koalicję...

zobacz więcej

Z sondażu zleconego przez „SE” wynika, że Polacy najbardziej wierzą w realizację postulatów programowych partii Jarosława Kaczyńskiego.

Na pytanie, „czy wierzysz, że PiS zrealizuje swoje obietnice wyborcze”, 44 proc. ankietowanych wskazało „tak”. Przeciwnego zdania jest 41 proc. biorących udział w badaniu.

W realizację obietnic wyborczych Koalicji Obywatelskiej wierzy 32 proc. respondentów. Jednak przeciwnego zdania jest aż 50 proc. badanych.

Wiarę w obietnice wyborcze Koalicji Polskiej wyraziło 21 proc. ankietowanych; przeciwnego zdania jest aż 59 proc. pytanych. Z kolei w obietnice złożone przez SLD wierzy 23 proc. ankietowanych; nie wierzy 57 proc.

– PiS jest jedyną partią od wielu lat, która realizuje w większości swoje obietnice wyborcze i dlatego cieszy się zaufaniem Polaków. Jest partią wiarygodną dla wielu wyborców. PiS mówi i daje i okazuje się, że budżet się nie rozsypał – ocenił wyniki sondażu ekonomista dr Marek Zuber.

Z kolei zdaniem zdaniem prof. Antoniego Dudka „partii Kaczyńskiego udało się zrealizować znacznie więcej niż poprzednikom”.

– I wiarygodność PiS-u jest większa niż innych formacji. Mówili o 500 Plus – zrobili, mówili o obniżeniu wieku emerytalnego i obniżyli – mówi.

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 12-13 września 2019 r. roku na próbie 1059 dorosłych Polaków – podaje „SE”.

źródło:
Zobacz więcej