Szłapka chciał wyprosić Kaletę ze studia TVN. Oburzył go temat hejtu w Inowrocławiu

„Pan powinien przeprosić i wyjść. Absolutnie obrzydliwe” – krzyczał polityk PO-KO (fot. PAP/ Marcin Obara/Tomasz Gzell)

Pan powinien przeprosić i wyjść ze studia; absolutnie obrzydliwe – oburzył się poseł PO-KO Adam Szłapka i próbował wyprosić z programu „Kropka nad i” wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kaletę. To reakcja na jego uwagę, że w Inowrocławiu pod kierunkiem posła Krzysztofa Brejzy została zorganizowana grupa zajmująca się hejtem. W programie Moniki Olejnik politycy rozmawiali właśnie o mowie nienawiści w internecie.

Cenzura materiałów o hejterach z #SilniRazem. Źródłem m. in. Krzysztof Brejza z PO

Agencja AFP zakwalifikowała materiały TVP Info o #SilniRazem jako „fałsz”, przez co Facebook wysłał alert na naszą stronę. Źródłem interwencji była...

zobacz więcej

Prowadząca program dopytywała wiceministra o internetowe wpisy sędziego Jarosława Dudzicza – m.in. o antysemicki wpis, który miał udostępnić w internecie. Po tym, jak Kaleta przywołał przykład sędziego Wojciecha Łączewskiego, który „według ustaleń prokuratury miał zachęcać rzekomo Tomasza Lisa do tego, jak poradzić sobie z rządem Prawa i Sprawiedliwości”, a teraz jest „ekspertem od służby publicznej” w TVN.

Następnie publicystka zmieniła temat i zaczęła domagać się wyjaśnień w sprawie byłego wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka.

– Sprawa kontaktów pana ministra Piebiaka została wyjaśniona. Dyskusje jednego z wiceministrów z jedną panią [Emilią S. – red.] to jest o wiele mniejsza akcja niż #SilniRazem, która stała się akcją całej PO, jak również mniejsza od tego, co się działo w ratuszu w Inowrocławiu, gdzie miał być stworzony system gnębienia przeciwników politycznych – ocenił wiceminister.

– #Silnirazem, akcja z Inowrocławia i dopiero minister Piebiak i mała Emi – taka jest skala; w państwa stacji jest całkowicie odwrotnie – zaznaczył Kaleta.

Sędzia Szmydt złoży zawiadomienie po tekście Onetu: Nie jestem autorem cytowanych słów

- Nigdy nie napisałem na żadnym komunikatorze, ani nie byłem autorem słów „Radzę się spakować i wypierd...ć" ani pod adresem I Prezes SN ani innych...

zobacz więcej

Gdy obecny w studiu poseł Adam Szłapka z PO-KO zaczął opowiadać o tym, że „w ministerstwie sprawiedliwości została założona grupa…”, jednocześnie głos zabrał wiceminister Kaleta.

– W Inowrocławiu pod kierunkiem pana Brejzy została założona grupa, która wykorzystując ratusz w Inowrocławiu (…) dyskutowała, jak za pieniądze z Inowrocławia finansować hejt – mówił polityk Zjednoczonej Prawicy.

Jego wypowiedź tak wzburzyła posła Platformy, że domagał się, by Kaleta opuścił studio.

– Pan powinien przeprosić i wyjść z tego studia. Pana kolega organizował w ministerstwie hejt. Absolutnie obrzydliwe! – krzyczał.

– Proszę mnie nie wyganiać – odpowiedział Kaleta.

źródło:
Zobacz więcej