RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Kolejna drwina Koalicji Obywatelskiej i jej sojuszników z chorych psychicznie. Tym razem zrobił to aktor

Wojciech Pszoniak nagrał filmik, który prawdopodobnie ma zachęcać do głosowania w najbliższych wyborach. Na nagraniu aktor parodiuje osobę niepełnosprawną intelektualnie. To element akcji „Nie świruj, idź na wybory” w ramach kampanii opozycji. Wcześniej z chorych psychicznie kpili satyryk Andrzej Mleczko i kandydatka PO-KO do Sejmu Klaudia Jachira.

Filmik Pszoniaka spotkał się z krytycznym przyjęciem wielu internautów. Zwracano uwagę, że z punktu widzenia PO-KO takie działanie może być przeciwskuteczne. Przypominano, że jeszcze niedawno opozycja solidaryzowała się z niepełnosprawnymi. Jakub Hartwich, syn liderki protestu niepełnosprawnych z 2018 r. Iwony Hartwich, został radnym z listy PO.

Kilka dni wcześniej skojarzenia ze szpitalem psychiatrycznym użył satyryk Andrzej Mleczko. Mleczko chciał w ten sposób obrazić miliony Polaków, którzy głosują na Zjednoczoną Prawicę, ale, jak wskazał Rzecznik Praw Pacjenta, zaszkodził przede wszystkim dotkniętym schorzeniami psychicznymi.


Podobną retorykę zastosowała Klaudia Jachira. Znana hejterka podczas prezentacji kandydatur Koalicji Obywatelskiej do Sejmu została wyróżniona przez Grzegorza Schetynę i wymieniona imiennie jako jedna z kilku osób spoza „jedynek” KO w okręgach. Również kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska, reklamująca się hasłem „współpraca, a nie kłótnie”, doceniła Jachirę, stwierdzając, że ma ona „dużą popularność” i wystawienie jej na liście do Sejmu to „poszerzenie elektoratu”.

źródło:
Zobacz więcej