RAPORT

Kampania 2020

Vloger: #SilniRazem wprowadzają totalną cenzurę myśli konserwatywnej w internecie

Jeśli cenzurę zorganizowali ludzie opłacani z publicznych pieniędzy, to jest to afera gigant PO – wskazuje vloger (fot. TT/Dawid Mysior/PAP/Tomasz Gzell)

Gdy tylko pojawiła się informacja o związku wprost pomiędzy grupą „Silni Razem” a Platformą Obywatelską, przyszła mi dokładnie na myśl ta sentencja: „wasza telewizja publiczna, nasz internet” – mówi na opublikowanym w sieci filmie vloger Dawid Mysior. I wskazuje, że środowisko działające pod hasłem, które POKO ogłosiła jako własne, zajmuje się nie tylko hejtem, ale przede wszystkim skutecznym wyciszaniem treści niezgodnych z ich poglądami.

Na opublikowanych w sieci filmach vloger poinformował, że choć jest aktywny na Twitterze od zaledwie trzech miesięcy, już ostrzeżono go, by „bardzo uważał” i „ważył słowa”.

– Byłem w szoku, jak może istnieć grupa, która nie broni żadnej konkretnej idei, która jest tak zdeterminowana, tak zdyscyplinowana, tak świetnie zorganizowana, tak metodycznie działająca, że każdy tak naprawdę boi się powiedzieć jedno słowo za dużo, jeśli ma już zbudowane konto na Twitterze i nie chciałby go stracić – powiedział. Mysior dodał, że sam regularnie otrzymuje maile od administracji portalu, „że ktoś zgłosił jakieś moje treści, że one naruszają coś tam”. – Ale Twitter sprawdził, one nie naruszają jeszcze czegoś tam, więc mogę mówić dalej – tłumaczył. – Jeżeli masz poglądy konserwatywne, jeżeli lubisz Kościół, jeżeli nie do końca preferujesz to, co robiło LGBT w Polsce, jeżeli jesteś za PiS-em, to #Silnirazem są od tego, żebyś w każdej chwili mógł stracić konto – wyjaśnił vloger.

Dodał, że gdyby się potwierdziło, że cenzurę zorganizowali „ludzie opłacani z publicznych pieniędzy”, to jest to „afera gigant PO”.

Kilka tygodni wcześniej Mysior opublikował film adresowany do osób identyfikujących się z ideologią LGBT, w którym tłumaczył, że nazywanie – np. rzez katolików – grzechem czegoś, czego kto inny nie uważa za grzech, nie jest mową nienawiści.

źródło:
Zobacz więcej