RAPORT

Kampania 2020

Podszedł do nieznajomej w restauracji i zażądał jedzenia. Pobił ją, gdy odmówiła

Okazało się, że napastnik za pobicia został już wcześniej skazany na 154 dni więzienia (fot. Shutterstock/INJParin)

Policjanci oddziału prewencji zatrzymali mężczyznę, który w jednej z restauracji dwukrotnie uderzył w twarz kobietę spędzającą tam czas z dziewięcioletnią córką – powiedział sierż. sztab. Karol Gruda z mokotowskiej komendy policji. Funkcjonariuszy o zdarzeniu powiadomił świadek całego zajścia; podał także rysopis napastnika.

Dźgał kotkę nożem, a jej młode rozdeptał. Groził policjantom

39-letni mieszkaniec Bełchatowa miał rozdeptać trzy małe kotki, a ich matkę dźgnąć trzykrotnie nożem. Podczas interwencji policyjnej mężczyzna...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło 15 września w jednej z restauracji przy ul. Puławskiej. – Z relacji świadków wynikało, że do siedzącej z córką kobiety podszedł mężczyzna i zażądał jedzenia. Gdy spotkał się z odmową, wpadł w szał i uderzył kobietę w twarz. Kiedy ta spadła z ławki na ziemię, uderzył ją ponownie – wyjaśnił sierż. sztab. Karol Gruda.

Policja o zdarzeniu dowiedziała się od przypadkowego mężczyzny, który widząc całe zajście, podbiegł do przejeżdżającego ulicą radiowozu.

– Podał rysopis napastnika, a policjanci natychmiast udali się w poszukiwania. Po krótkiej chwili na sąsiedniej ulicy zauważyli mężczyznę ubranego zgodnie z opisem. Wylegitymowali go. Był to 21-letni mieszkaniec Białegostoku – dodał policjant.

Jak wskazał Gruda, „gdy potwierdzono fakt pobicia, krewki 21-latek został zatrzymany i przewieziony do mokotowskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut pobicia, ale odmówił wszelkiej współpracy”. Po sprawdzeniu nazwiska mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że już wcześniej był karany za pobicie na terenie Białegostoku, za co został skazany na pobyt w więzieniu w wymiarze 154 dni.

– Po zakończeniu niezbędnych czynności z udziałem podejrzanego został on osadzony w zakładzie karnym, gdzie odbędzie zaległą karę – przekazał policjant.

21-letniemu agresorowi za pobicie klientki restauracji grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej