RAPORT

Kampania 2020

Policja szuka mężczyzny, który napastował kobietę w lesie Kabackim

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów (fot. Shutterstock/Vladimir Miloserdov)

Mężczyzna w lesie Kabackim zaczepił przechodzącą kobietę, a następnie dotknął ją w miejsce intymne. Sprawą zajmuje się prokuratura – poinformował sierż. szt. Karol Gruda z KRP II w Warszawie.

Policja szuka mężczyzny, który w hotelu zgwałcił Norweżkę

Sopocka policja i prokuratura upubliczniły wizerunek sprawcy gwałtu, do którego doszło w jednym z hoteli w kurorcie w lipcu 2017 r. Ofiarą...

zobacz więcej

Jak poinformował Gruda, postępowanie prowadzone jest w kierunku „innej czynności seksualnej”. Do zdarzenia doszło 13 września około godz. 10, a dwie godziny później na miejsce zostali wezwani policjanci.

Według zeznań złożonych przez pokrzywdzoną, była ona na spacerze z psem, gdy podszedł do niej nieznany mężczyzna.

– Zaczął niezobowiązującą rozmowę na temat pogody i psa. Kobieta nie była zainteresowana rozmową i odeszła, ale mężczyzna poszedł za nią, po czym dotknął ja w miejsce intymne – wyjaśnił Gruda.

Pokrzywdzona odepchnęła napastnika i zaczęła krzyczeć; nieznajomy uciekł.

Jak potwierdził Karol Gruda, kobieta złożyła zawiadomienie na policji i podała rysopis. Poszukiwany ma około 35-40 lat, około 170 cm wzrostu, jest łysy. W chwili zdarzenia był ubrany w czarny t-shirt, czerwone bądź pomarańczowe spodenki sportowe przed kolano, sportowe buty. Nosił łańcuch na szyi. Mężczyzna miał też charakterystyczną prawą dłoń, którą wykonywał nienaturalne ruchy – tak, jakby nie mógł rozprostować palców.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów.

Las Kabacki znajduje się w południowej części warszawskiej dzielnicy Ursynów. Jest popularnym miejscem spacerów i treningów dla amatorów sportu.

źródło:

Zobacz więcej