RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Ujazdowski o hejcie totalnej opozycji: Przez 30 lat się z czymś takim nie spotkałem

Kazimierz Michał Ujazdowski z PO nie zgadza się na debatę z Pawłem Kasprzakiem, liderem Obywateli RP, z którym z 44. okręgu w Warszawie kandyduje do Senatu. Jak stwierdził, „trudno mu przystąpić do debaty w sytuacji, w której jest odzierany z godności”. Mówiąc to wskazał na hejt, jakiego doświadcza na co dzień od sympatyków opozycji.

„Kościelna konserwa”, „drugi pisowiec”. Dziennikarze i politycy opozycji nie chcą Ujazdowskiego

Kazimierz Michał Ujazdowski, były poseł PiS i minister kultury w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, jest kandydatem Platformy Obywatelskiej do Senatu...

zobacz więcej

– Jestem codziennie nazywany antysemitą, rasistą, sadystą i to przez osoby podpisane z imienia i nazwiska – powiedział w czasie debaty zorganizowanej przez Fundację Batorego. Dodał, że takie wypowiedzi są stałe i może pokazać ich listę.

Ujazdowski zaznaczył, że w „polityce demokratycznej” jest dokładnie od 30 lat i wcześniej „z takimi rzeczami pod swoim adresem się nie spotkał”.

Kandydat PO jest krytykowany przez lewicowe środowiska dziennikarzy, naukowców i aktywistów. Domagali się oni wystawienia przez Koalicję Obywatelską innego kandydata w tym warszawskim okręgu, a Ujazdowskiego nazywali m.in. „kościelną konserwą”.

Ujazdowski odszedł z PiS w 2007 r., a teraz głośno krytykuje swoją byłą partię. Polityk PO nie zgadza się na debatę z Pawłem Kasprzakiem także z powodu tzw. paktu senackiego, który zakłada, że opozycyjne ugrupowania nie wystawiają przeciwko sobie kandydatów w poszczególnych okręgach. Mimo to lider Obywateli RP postanowił wystartować przeciwko Ujazdowskiemu oraz Markowi Rudnickiemu, kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości. Jak przyznał Ujazdowski, gdyby pojawiła się idea debaty wszystkich kandydatów do Senatu z 44. okręgu – w tym polityka PiS – do takiej debaty mógłby stanąć, ponieważ może być ona „przedmiotem oczekiwań obywatelskich”.

Debaty z politykiem PO domaga się sam Paweł Kasprzak, wzywając go w mediach społecznościowych do wspólnej rozmowy.Lidera Obywateli RP wspierają m.in. reżyserka Agnieszka Holland i prof. Jan Hartman.

źródło:
Zobacz więcej