RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Nielegalne papierosy pod Warszawą. Skarb Państwa straciłby prawie 9 milionów złotych

Cztery miliony nielegalnych papierosów i prawie 4,5 tony krajanki tytoniowej o łącznej wartości prawie siedmiu milionów złotych przejęli funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej CBŚP, Straży Granicznej i KAS. Do sprawy zatrzymano siedmiu mężczyzn; przebywają w areszcie.

Narkotyki warte miliony pod Warszawą. Policja podejrzewa Azjatów

Ponad 3,2 tys. roślin konopi innych niż włókniste i 6 kilogramów gotowego suszu o czarnorynkowej wartości około 3,5 miliona złotych zabezpieczyli...

zobacz więcej

Jak podano, funkcjonariusze na terenie kilku posesji w powiecie piaseczyńskim oraz mińskim zatrzymali osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i produkcję nielegalnych papierosów.

W ramach akcji zatrzymanych zostało siedmiu mężczyzn, w wieku od 36 do 51 lat (dwóch Polaków, obywatela Ukrainy i czterech obywateli Białorusi), w tym trzech na gorącym uczynku.

Na miejscu zabezpieczono kompletną linię produkcyjną i gotowe papierosy. Z szacunków śledczych wynika, że grupa mogła wyprodukować co najmniej 22 mln sztuk papierosów.

Podczas przeszukania posesji ujawniono ok. czterech mln sztuk papierosów, bez obowiązujących znaków akcyzy skarbowej i blisko 4,5 tony krajanki tytoniowej. Łączna wartość zabezpieczonych rzeczy to ok. 6,7 mln zł. Budżet państwa mógł stracić ponad 8,5 milionów złotych.

Mężczyźni usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się nabywaniem, produkcją oraz sprzedażą papierosów i krajanki tytoniowej. Zatrzymanym grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Siedlcach.

źródło:
Zobacz więcej