RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Hymn dla zwycięzcy”. Historia Roberta Kubicy, począwszy od kartingu [WIDEO]

Robert Kubica (fot. REUTERS/Bernadett Szabo)

Kompozytor muzyki filmowej Sławomir Ruczkowski stworzył utwór muzyczny zatytułowany „Hymn for the winner – Robert Kubica” („Hymn dla zwycięzcy – Robert Kubica”). Inspiracją do stworzenia utworu była historia polskiego kierowcy wyścigowego – od kartingu do czasów obecnych.

Robert Kubica kręcił „bączki” bolidem F1 w Gdyni [WIDEO]

Po kilku latach przerwy kibice znów mogli zobaczyć w Polsce Roberta Kubicę jeżdżącego bolidem Formuły 1. Kubica pojawił się w Gdyni podczas imprezy...

zobacz więcej

Kompozycję Ruczkowskiego wykonał The Budapest Scoring Symphonic Orchestra & Choir pod dyrekcją Zoltána Pada i Pétera Pejtsika.

Ilustrację do filmu wykonał rysownik Artur Gołębiowski, który w przeszłosci stworzył m.in. scenorys do filmu „Zimna Wojna”.

„Ta muzyka była inspirowana niesamowitą historią. Prawdziwą historią człowieka, który dzięki swojemu talentowi i ciężkiej pracy osiągnął szczyt. Chciał być jednak wyżej. Niestety, jego chęć bycia lepszym poskutkowała koniecznością walki o życie” – napisał Ruczkowski.

„Nie poddał się i znów wszedł na szczyt – do elitarnego grona kierowców Formuły 1. Jego życie dowodzi, że wiara sprawia, że wszystko jest możliwe (...). Wszyscy znają go jako niezniszczalnego, a jego nazwisko to Kubica – Robert Kubica” – dodał.

źródło:
Zobacz więcej