„Dał słowo”. Sawicki zdradza plany Kukiza

„Po to idzie się razem do wyborów, żeby tworzyć wspólny klub” – powiedział poseł PSL (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

– Paweł Kukiz dał słowo, że będzie z klubem PSL budował taki układ polityczny w Polsce, który pozwoli zrealizować nam najwięcej zapisów z naszego wspólnego programu. Po to idzie się razem do wyborów, żeby tworzyć wspólny klub – powiedział poseł PSL Marek Sawicki pytany o przyszłość sojuszu swojej partii z ruchem Kukiz’15.

Kosiniak-Kamysz i Kukiz: Chcemy większego udziału obywateli w życiu publicznym

Udział obywateli w życiu publicznym musi być większy, nie można dopuścić do władzy jednej partii – mówili na wspólnej konferencji lider PSL...

zobacz więcej

Poseł PSL zapytany w Radiu Plus, czy współpraca z ugrupowaniem Pawła Kukiza, którego przedstawiciele startują z list PSL, to trwały sojusz na lata, odpowiedział: „taka jest intencja”.

Sawicki powiedział także, że Kukiz dał słowo, że z klubem PSL będzie budował taki układ polityczny w Polsce, który pozwoli zrealizować najwięcej zapisów ze wspólnego programu.

– Pewnych rzeczy w polityce nie pisze się w dokumentach, to jest kwestia wzajemnej wiarygodności – powiedział poseł PSL pytany, czy utworzenie wspólnego klubu z Pawłem Kukizem jest zapisane w jakimś dokumencie. – Bardziej wierzę w dane słowo niż zapisany papier. Tym bardziej, że w kwestiach porozumień politycznych nie ma czegoś takiego, jak możliwość dochodzenia swoich praw przed sądem – dodał.

Sawicki był również pytany o ewentualne układanki powyborcze i o to, czy liczy na wariant koalicyjny PSL z Koalicją Obywatelską i Lewicą. – Na temat koalicji będę rozmawiał 14 października po wynikach wyborów, a nie przed 14 października – odpowiedział.

Kukiz: Mam nadzieję, że małżeństwo z PSL będzie trwało

Wierzę w 10-procentowy wynik wyborczy dla PSL-Koalicji Polskiej w jesiennych wyborach parlamentarnych – powiedział w piątek Paweł Kukiz. Polityk...

zobacz więcej

Dopytywany, jak widzi koalicję z szefem Wiosny Robertem Biedroniem i liderem Lewicy Razem Adrianem Zandbergiem, powiedział: „Może się okazać, że zupełnie inaczej będą się układały koalicje, że będą inne wyniki wyborów niż dzisiaj pokazują to sondaże”. – Dzisiaj pozycja PiS-u jest silna, ale mamy do wyborów prawie cztery tygodnie – różne rzeczy mogą się wydarzyć – dodał.

Dopytywany, czy jest możliwa koalicja z progresywną lewicą, powiedział: „Koalicja z progresywną lewicą jest możliwa tylko wtedy, kiedy progresywna lewica zrezygnuje ze swoich progresywnych postulatów”. – Jeśli nie zrezygnuje, nie mam potrzeby zawierać takiej koalicji i tyle. Nie ma możliwości ze strony Polskiego Stronnictwa Ludowego, a tym bardziej ze strony środowiska Pawła Kukiza – zaznaczył.

Sawicki podkreślił, że jest konserwatystą. – Z pewnością o liberalizacji kwestii prawa aborcyjnego z lewicą rozmawiać nie będziemy – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej