Franciszek do młodych Polaków: Nie lękajcie się iść za głosem Chrystusa

Franciszek zaznaczył, że „dzisiaj w liturgii Kościoła w Polsce przypada święto patrona dzieci i młodzieży, świętego Stanisława Kostki” (fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

Papież nawiązując do obchodzonego w Polsce liturgicznego święta patrona dzieci i młodzieży, świętego Stanisława Kostki, zachęcił młodych Polaków, by za jego przykładem odważnie szli za głosem Chrystusa.

Franciszek zabrał dzieci na przejażdżkę w papamobile

Papież Franciszek – jak podczas każdej środowej Audiencji Generalnej w Watykanie – pozwolił kilkorgu dzieciom wejść do papamobile. Razem odbyli...

zobacz więcej

Ojciec Święty powiedział, że „ten młody chłopiec pokonał pieszo drogę z Wiednia do Rzymu, by zostać jezuitą”.

– Pokazał, że koniecznie trzeba poświęcić wiele, by pójść za głosem własnego powołania. Jest wzorem także dla tych młodych, którzy z obawy przed reakcją rodziny, przyjaciół lub innych ludzi, boją się wybrać drogę powołania kapłańskiego lub zakonnego. Drodzy młodzi, nie lękajcie się iść za głosem Chrystusa! Niech Bóg błogosławi wam i wszystkim tu obecnym.

Franciszek przed skierowaniem przesłania do polskich pielgrzymów jak co środę wygłosił katechezę. Po polsku streścił ją ks. prał. Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

W audiencji udział więzili m.in.: pielgrzymi z parafii św. Szczepana w Katowicach, NMP Królowej Różańca Świętego, z Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP w Słupsku, z kościoła NMP Wspomożenia Wiernych w Rumii, grupa Caritas we Włocławku, dzieci i młodzież wraz z opiekunami ze szkoły podstawowej w Nowym Tomyślu, Małopolscy uczestnicy „1 Emobilnej pielgrzymki Laudato si” z prezydentem Katowic oraz członkowie Instytutu Emobilności, „Emobil”.

źródło:
Zobacz więcej