RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Chiński potwór z Loch Ness”. Dziwny obiekt lub zwierzę w Jangcy [WIDEO]

Największe emocje budzą znaczne rozmiary stworzenia (fot. yt/Netizen Watchdog)

Nietypowy obiekt dużych rozmiarów uchwycono na nagraniu z chińskiej rzeki Jangcy. Przez media przetoczyła się dyskusja nad tym, czym może ono być – podłużny kształt unoszący się na wodzie internauci już okrzyknęli „chińskim potworem z Loch Ness”. Głos zabrali także naukowcy. Sprawę opisuje BBC.

Potwór z Loch Ness to gigantyczny węgorz?

Naukowcy przeanalizowali DNA obecne w wodzie pobranej z 250 różnych miejsc i głębokości w słynnym szkockim jeziorze Loch Ness. Okazało się, że nie...

zobacz więcej

Materiał pojawił się w piątek na popularnym chińskim portalu Sina Weibo. Widać na nim tajemnicze czarne zwierzę albo obiekt, poruszające się po tafli wody na rzece Jangcy. Największe emocje budzi nie tyle jego wężowaty kształt, co – jak się wydaje – znaczne rozmiary.

Wideo szybko stało się hitem internetu, obejrzały je miliony użytkowników, zastanawiających się, z czym właściwie mamy do czynienia. Często pojawiają się głosy, że może to być nowy gatunek. Stworzenie uznano wręcz za chiński odpowiednik sławnego potwora z Loch Ness. Niektórzy komentujący piszą, że na rozmiary mogło wpłynąć zanieczyszczenie rzeki.

Głos w sprawie zabrali także naukowcy. Prof. Wang Chunfang Środkowochińskiego Uniwersytetu Naukowo-Technicznego studzi emocje internautów. Jego zdaniem, na nagraniu widać zwykłego węża wodnego.

Wśród głosów sceptycznych pojawiają się również takie, które sugerują, że w ogóle nie mamy do czynienia z żywym stworzeniem – zdaniem niektórych, mógł to być po prostu długi kawałek tkaniny. Część zwraca uwagę na słabą jakość nagrania. „Potwory pojawiają się zawsze tylko wtedy, gdy mamy kilka pikseli” – zauważa żartobliwie jeden z internautów.

źródło:
Zobacz więcej