RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Podrabiane kosmetyki, odzież i biżuteria. Przechwycono towar wart 10 mln zł

Oprócz zegarków przejęto m.in. odzież i perfumy (fot. KSP)

Funkcjonariusze przejęli podrabiane kosmetyki, zegarki, odzież i biżuterię warte 10 mln złotych. Zatrzymano dwóch mężczyzn – 40-letniego obywatela Ukrainy i 20-letniego obywatela Armenii.

Szajka celowała w podróbki. Zgromadziła towar wart grube miliony

zobacz więcej

Pierwszą akcję przeprowadzili wołomińscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Weszli na posesję w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej. W garażach odkryli zegarki, odzież oraz obuwie. W sumie niemal 11 tys. sztuk o wartości rynkowej 6,5 mln złotych. Na terenie zatrzymano 40-letniegp obywatela Ukrainy.

Pięć dni później funkcjonariusze z Wołomina, Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego udali się do Grójca. Na terenie posesji w jednym z pomieszczeń zastali 20-letniego obywatela Armenii, który pakował do kartonów perfumy z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

W tym przypadku zarekwirowano blisko 23 tys. sztuk perfum. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze w Jabłonowie znaleźli samochód dostawczy mężczyzny, w którym również znaleźli podrobione perfumy - 3500 sztuk. Według szacunkowych wyliczeń wartość zabezpieczonego u 20-latka towaru wyniosła prawie 3,5 mln zł. W ręce policjantów wpadła też gotówka - 57,5 tys. zł, przejęta na poczet przyszłych kar.

Zarówno Ukrainiec, jak i Ormianin usłyszeli zarzuty na podstawie Ustawy prawo własności przemysłowej, dotyczące wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi i uczynienia sobie z tego stałego źródła dochodu. Za te czyny może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej