RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

W Tatrach spadł śnieg

Z Zakopanego można podziwiać m.in. ośnieżony szczyt Giewontu (fot. PAP/Grzegorz Momot)

W Tatrach w nocy z wtorku na środę spadł śnieg. Ośnieżone góry można podziwiać z Zakopanego, choć w środę rano na wysokości szczytów pojawiły się chmury.

Silny wiatr, deszcz i śnieg. Nadchodzi załamanie pogody

Jesień zbliża się wielkimi krokami. W najbliższych dniach wystąpi ochłodzenie, opady deszczu, burze i wichury. W górach możliwe także… opady...

zobacz więcej

Jak powiedział dyżurny obserwator Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego, na Kasprowym Wierchu temperatura spadła do minus pięciu stopni Celsjusza, a na szczycie leży jeden centymetr śniegu. W Tatrach wieje silny wiatr.

Śnieg pojawił się na wysokości 1400 m n.p.m. i wzwyż. Śladowa ilość śniegu jest np. na Hali Gąsienicowej czy w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Z Zakopanego można podziwiać ośnieżone zbocza m.in. Kasprowego Wierchu oraz szczyt Giewontu.

Według synoptyków, w najbliższych dniach w Tatrach mogą wystąpić dalsze niewielkie opady śniegu, a temperatura w Zakopanem będzie się utrzymywała w granicach od zera do sześciu stopni Celsjusza. W wyższych partiach Tatr występują oblodzenia.

źródło:

Zobacz więcej