RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

W sprawie śmierci Kosteckiego prokuratura nie dopatrzyła się zaniedbań

Wiceminister podkreślił, że Kostecki zmarł śmiercią samobójczą (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)

Zdaniem wiceministra nadzorującego więziennictwo sprawa śmierci Dawida Kosteckiego została wyjaśniona. – W tej sprawie prokuratura nie dopatrzyła się żadnego zaniedbania, zaniechania – poinformował w Sygnałach Dnia wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

TYLKO U NAS. Ujawniamy zeznania Kosteckiego ws. podkarpackich agencji towarzyskich

Portal tvp.info dotarł do zeznań, jakie bokser Dawid Kostecki złożył w sprawie agencji towarzyskich braci R. na Podkarpaciu, wspieranych przez...

zobacz więcej

– I prokuratura, która prowadziła postępowanie w tym zakresie – została przeprowadzona sekcja zwłok – i Służba Więzienna (...) wyjaśniała, czy było jakiekolwiek zaniechanie, zaniedbanie. Ze strony więziennej nie dopatrzono się zaniedbania, zaniechania – powiedział Michał Wójcik na antenie radiowej Jedynki.

Wiceminister podkreślił, że Kostecki zmarł śmiercią samobójczą w areszcie na Białołęce. Zapewnił, że wszelkie okoliczności śmierci zostały dokładnie zbadane, prześledzono także szczegółowo życiorys aresztowanego.

– Całe jego życie zostało prześledzone. Od momentu, kiedy był w jednostkach penitencjarnych. To, jak wychowawcy oceniali jego zachowanie (...). To, dlaczego został przewieziony do tego aresztu - bo sąd tak zdecydował. Czy było zaciemnione miejsce przed celą czy nie - nie było zaciemnione. Można sprawdzić dokładnie film – powiedział.

Dodał również, że nie jest prawdą, że Kostecki bał się wszystkich. – To wszyscy się bali Kosteckiego – powiedział.

źródło:

Zobacz więcej