RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Podpalono dom zamieszkany przez Polaków. Policja zatrzymała nieletnich

Jak się okazało, doszło do celowego podpalenia (fot. Yui Mok/PA Images via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

13–, 15– i 17–latka zatrzymała brytyjska policja w mieście Shirebrook. Są oni podejrzewani o podpalenie zamieszkanego przez Polaków budynku. Sprawę opisuje portal polsatnwews.pl.

Zranił nożem żonę i teściową, a potem podpalił dom

Podczas rodzinnej awantury obywatel USA w Krośnie w woj. podkarpackim zranił nożem swoją żonę i teściową. Mężczyzna próbował także podpalić dom,...

zobacz więcej

W Shirebrook Polacy są bardzo liczną mniejszością. Mieszkańcy miasta mówią wręcz o nim „mała Polska”. Obecność Polaków nie wszystkim się jednak podoba. Co pewien czas dochodzi do incydentów, w których poszkodowani są właśnie Polacy.

Do takich sytuacji doszło 8 września. W jednym z zamieszkanych przez Polaków domów w Shirebrook pojawił się ogień. Nikt nie zginął. Jak się okazało, doszło do celowego podpalenia.

– Ludzie opowiadali policji, że było czterech młodych mężczyzn. Wybili szyby kamieniami i wrzucili do środka koktajle Mołotowa. Podeszli z dwóch stron budynku – mówił jeden z Polaków mieszkających w miejscowości.

Prowadząca śledztwo policja nie potwierdziła wersji z koktajlami Mołotowa, ale zadeklarowała, że traktuje sprawę jako podpalenie. We wtorek poinformowała, że w związku ze sprawą zatrzymała trzech nieletnich. Mają 13, 15 i 17 lat. Policja apeluje do świadków zdarzenia o zgłaszanie informacji.

źródło:
Zobacz więcej