RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Śmiertelna bójka przed klubem. Siedem wyroków bezwzględnego więzienia

22-latek nie żyje (fot. arch.PAP/Marek Zimny, zdjęcie ilustracyjne)

Jest wyrok w sprawie śmiertelnej bójki przed nocnym klubem na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Siedem osób skazano na bezwzględne więzienie. Jeden mężczyzna usłyszał wyrok 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Prokuratura zapowiada odwołanie.

Ochroniarze pobili mężczyznę przed klubem nocnym. Spektakularne zatrzymania policji [WIDEO]

Zielonogórscy policjanci zatrzymali pięć osób w związku z pobiciem mężczyzny przed klubem nocnym w centrum miasta, do którego doszło kilka dni...

zobacz więcej

Siedmiu z ośmiu skazanych usłyszało wyroki bezwzględnego więzienia: od roku do pięciu i pół roku. Jeden mężczyzna usłyszał wyrok ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Pięciu oskarżonych ma też zapłacić zadośćuczynienia rodzinom ofiary - po 20 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w październiku 2017 roku przed gdyńskim klubem. 22-latek bawił się w lokalu wraz z dwoma kolegami. Tam też doszło do konfliktu pomiędzy nimi a skazanymi.

Po godzinie 3 w nocy, już przed klubem doszło do kolejnej utarczki słownej, która zamieniła się w bójkę. Mężczyznę bito także wtedy, gdy kiedy już stracił przytomność. Miało w tym uczestniczyć pięciu z ośmiu skazanych.

22-latek zmarł z powodu nagłego zatrzymana krążenia, będącego wynikiem zachłyśnięcia się krwią spływającą z dróg oddechowych. Prokuratura wnioskowała o wyższe kary i zapowiada apelację.

źródło:
Zobacz więcej