RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Nadciąga potężny huragan. Bermudy spodziewają się „znacznych zniszczeń”

Centrum huraganu ma przejść nieco na północ od Bermudów (fot. PAP/EPA/NOAA HANDOUT)

Huragan Humberto przybiera na sile i osiągnął już 3. kategorię w skali Saffira-Simpsona. Żywioł nadciąga nad archipelag Bermudów na Atlantyku. Ma tam dotrzeć w środę wieczorem – podało amerykańskie Centrum ds. Huraganów (NHC) w Miami.

Michael Jordan wspiera ofiary huraganu Dorian. Przekazał milion dolarów

Legendarny koszykarz Michael Jordan przekazał milion dolarów organizacjom humanitarnym, które niosą pomoc ofiarom huraganu Dorian na Bahamach. Były...

zobacz więcej

Obecnie „Humberto”, który przemieszcza się z prędkością 185 km/godz., znajduje się w odległości około 655 km na południowy zachód od Bermudów.

Władze tego zamorskiego terytorium Wielkiej Brytanii przygotowują się do zamknięcia szkół, biur i innych instytucji publicznych. Wstrzymany ma być publiczny transport oraz kursowanie promów.

Minister bezpieczeństwa narodowego Bermudów Wayne Caines oświadczył, że instytucje publiczne zostaną zamknięte po północy w środę, a komunikacja autobusowa o godz. 4 nad ranem, czasu lokalnego.

Władze ostrzegły, że atak wichury spodziewany jest w środę wczesnym popołudniem i ma trwać do czwartku rano. Centrum huraganu ma przejść nieco na północ od Bermudów, ale jego obrzeża mogą wyrządzić znaczne zniszczenia i wywołać podtopienia.

W ciągu najbliższych kilku dni konsekwencje huraganu mogą odczuwać także wybrzeża amerykańskich stanów Floryda i Kalifornia Północna. W związku z tym wydano zakazy kąpieli w Oceanie Atlantyckim i surfowania.Tymczasem tropikalna burza Imelda osiągnęła we wtorek wybrzeża Teksasu, jednak słabnie w miarę posuwania się w głąb lądu. Niesie ze sobą ulewne opady deszczu, które w niektórych rejonach południowo zachodniego Teksasu i sąsiedniej Luizjany mogą wynieść nawet 46 cm.

źródło:
Zobacz więcej