RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Marynarka wojenna USA potwierdza: Nagrania UFO są autentyczne [WIDEO]

Amerykanie nie potrafią zidentyfikować tajemniczych pojazdów (fot. US Navy)
Amerykanie nie potrafią zidentyfikować tajemniczych pojazdów (fot. US Navy)

Amerykańska marynarka wojenna potwierdziła, że trzy nagrania rzekomo przedstawiające UFO są autentyczne. Filmy nagrali piloci marynarki w ostatnich latach i – jak wyjaśniono – uwieczniono na nich „niewytłumaczalne zjawiska powietrzne”. W ocenie autorów komunikatu nagrania nie powinny zostać upublicznione.

Kosmiczne Archiwum X. Pentagon na tropie UFO

Tunele czasoprzestrzenne, napęd nadświetlny, niewidzialność – to nie wytyczne dla scenariusza filmu science-fiction, ale zakres prac tajnego...

zobacz więcej

Filmy zatytułowane „FLIR1”, „Gimbal” i „GoFast” przedstawiają trzy spotkania pilotów marynarki z UFO. Wśród nich jest słynne nagranie z listopada 2004, roku wykonane przez pilot myśliwca F/A-18F Super Hornet Davida Fravora przelatującego razem z kolegą Jimem Slaightem nad Kalifornią, nieopodal San Diego.

Załoga otrzymała zadanie przechwycenia pewnego obiektu latającego, który był wcześniej namierzany przez około dwa tygodnie przez okręt USS Princeton i przekonania się, czy przenosi on broń. Na nagraniu widać owal z dodatkowymi elementami o rozmiarze około 14 metrów, przypominający rekwizyt z niskobudżetowych filmów o UFO. Znajdował się na wysokości około 24 tys. metrów. Tym, co zszokowało pilotów, było gwałtowne przyspieszenie pojazdu.

Wbrew prawom fizyki i aerodynamiki wykonał on niezwykły skok do wysokości 6 tys. metrów, obracając się wokół własnej osi i w dodatku pod wiatr wiejący na tej wysokości z prędkością ponad 200 km/godz. Princeton wezwał oba myśliwce do punktu zbornego oddalonego o około 100 km. Tajemniczy pojazd pokonał ten dystans w ułamku sekundy, wojskowi eksperci policzyli, że musiał poruszać się z prędkości 6 tys. km/godz.

Joseph Gradisher, rzecznik zastępcy szefa Marynarki Wojennej USA ds. Operacji Morskich potwierdził w rozmowie z serwisem „The Black Vault”, że to nagranie i pozostałe są autentyczne i przedstawiają „niezidentyfikowane zjawiska powietrzne”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej