RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Marynarka wojenna USA potwierdza: Nagrania UFO są autentyczne [WIDEO]

Amerykanie nie potrafią zidentyfikować tajemniczych pojazdów (fot. US Navy)

Amerykańska marynarka wojenna potwierdziła, że trzy nagrania rzekomo przedstawiające UFO są autentyczne. Filmy nagrali piloci marynarki w ostatnich latach i – jak wyjaśniono – uwieczniono na nich „niewytłumaczalne zjawiska powietrzne”. W ocenie autorów komunikatu nagrania nie powinny zostać upublicznione.

Kosmiczne Archiwum X. Pentagon na tropie UFO

Tunele czasoprzestrzenne, napęd nadświetlny, niewidzialność – to nie wytyczne dla scenariusza filmu science-fiction, ale zakres prac tajnego...

zobacz więcej

Filmy zatytułowane „FLIR1”, „Gimbal” i „GoFast” przedstawiają trzy spotkania pilotów marynarki z UFO. Wśród nich jest słynne nagranie z listopada 2004, roku wykonane przez pilot myśliwca F/A-18F Super Hornet Davida Fravora przelatującego razem z kolegą Jimem Slaightem nad Kalifornią, nieopodal San Diego.

Załoga otrzymała zadanie przechwycenia pewnego obiektu latającego, który był wcześniej namierzany przez około dwa tygodnie przez okręt USS Princeton i przekonania się, czy przenosi on broń. Na nagraniu widać owal z dodatkowymi elementami o rozmiarze około 14 metrów, przypominający rekwizyt z niskobudżetowych filmów o UFO. Znajdował się na wysokości około 24 tys. metrów. Tym, co zszokowało pilotów, było gwałtowne przyspieszenie pojazdu.

Wbrew prawom fizyki i aerodynamiki wykonał on niezwykły skok do wysokości 6 tys. metrów, obracając się wokół własnej osi i w dodatku pod wiatr wiejący na tej wysokości z prędkością ponad 200 km/godz. Princeton wezwał oba myśliwce do punktu zbornego oddalonego o około 100 km. Tajemniczy pojazd pokonał ten dystans w ułamku sekundy, wojskowi eksperci policzyli, że musiał poruszać się z prędkości 6 tys. km/godz.

Joseph Gradisher, rzecznik zastępcy szefa Marynarki Wojennej USA ds. Operacji Morskich potwierdził w rozmowie z serwisem „The Black Vault”, że to nagranie i pozostałe są autentyczne i przedstawiają „niezidentyfikowane zjawiska powietrzne”.

źródło:
Zobacz więcej