RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wykoleił się pociąg. Pasażerowie do Wrocławia pojechali autobusami

Utrudnienia wystąpiły na trasie do Wrocławia (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)

W okolicach Malczyc na Dolnym Śląsku wykoleił się we wtorek wieczorem pociąg towarowy. Zerwana została trakcja, wstrzymano połączenia z Legnicy do Wrocławia. Koleje Dolnośląskie uruchomiły komunikację zastępczą.

Pociąg wykoleił się po zderzeniu z bykiem. Ranni pasażerowie, zwierzę martwe

W nocy z soboty na niedzielę po zderzeniu z bykiem wykoleił się pociąg PKP Intercity. Troje z 204 pasażerów zostało lekko rannych. Zwierzę nie...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe przekazał we wtorek, że na stacji Malczyce około godz. 19 wykoleiła się lokomotywa i siedem wagonów pociągu towarowego firmy POZ BRUK relacji Jawor – Konin.

– Nikt nie został poszkodowany. Nie ma zagrożenia dla środowiska. Uszkodzona jest sieć trakcyjna. Okoliczności i przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja. Wstrzymano ruch pociągów na trasie Wrocław-Legnica. Wprowadzana jest zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Miękinia-Legnica – poinformował rzecznik.

Koleje Dolnośląskie wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na odcinku Miękinia-Środa Śląska.

Został powołany specjalny zespół zarządzania, który ma za zadanie koordynować organizację przewozów na trasie Wrocław - Legnica. – Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są przez drużyny konduktorskie oraz na stacjach i przystankach – przekazał rzecznik.

694 480 239

źródło:
Zobacz więcej