RAPORT

Kampania 2020

Polityk PO o „#SilniRazem”: Wydumany problem, bardzo przyjazne hasło

– To jest wydumany absolutnie problem – powiedział w „Minęła 20” Grzegorz Furgo z PO pytany o akcję hejtu prowadzoną pod hasztagiem #SilniRazem. – Niestety PO kolejny raz udowadnia, że jej pomysłem na prowadzenie kampanii jest prowadzenie hejtu – ocenił Jan Kanthak z Solidarnej Polski.

KO przejmuje #SilniRazem – hejterskie hasło w mediach społecznościowych

„Urządzić z grupy agresywnych i często wulgarnych osób twarz ostatniej prostej kampanii; przecież to wygląda jak sabotaż” – dziwi się dziennikarz...

zobacz więcej

Koalicja Obywatelska przejęła hasło #SilniRazem, pod którym na Twitterze pojawiło się mnóstwo wpisów atakujących polityków Zjednoczonej Prawicy i jej sympatyków.

Pytany o ten zabieg Grzegorz Furgo z PO, kandydat KO do Sejmu, ocenił, że to jest wydumany problem i próbował zmienić temat na hejt w ministerstwie sprawiedliwości.

Furgo podkreślił, że od hejtu spod znaku #silnirazem wyraźnie się odcięła kandydatka opozycji na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.

– Nasi przedstawiciele zaapelowali o kulturę. I jestem święcie przekonany, że to nie nasi zwolennicy się podpięli pod tę doskonałą akcję – powiedział.

Dopytywany, dlaczego Grzegorz Schetyna zachęca do korzystania z tego hasła powiedział, że „to bardzo przyjazne hasło”.

– Niestety PO kolejny raz udowadnia, że jej pomysłem na prowadzenie kampanii jest prowadzenie hejtu, który często jest prezentowany w sposób oficjalny. Także przez środowiska sędziowskie, które bardzo mocno popierają zwalczanie reformy wymiaru sprawiedliwości – powiedział Jan Kanthak z Solidarnej Polski, kandydat PiS do Sejmu.

Dariusz Klimczak z PSL, kandydat PSL do Sejmu uważa, że eliminowanie hejtu z przestrzeni publicznej warto zacząć od siebie. – Władysław Kosiniak-Kamysz na początku tego roku zgłosił akcję: przekażmy sobie znak pokoju. My zawsze w sieci, w praktyce i w teorii, promujemy braterstwo i brak agresji – mówił. Daniel Milewski, kandydat PiS do Sejmu, stwierdził, że w polityce najistotniejsza jest wiarygodność i prawda. – Ten hejt to nie jest tylko kwestia sieci, mediów. Zobaczmy co się dzieje na ulicach – zwrócił uwagę.

źródło:
Zobacz więcej