RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Wieje coraz silniej i nie przestanie. Ostrzeżenia dla całego kraju

Kolejny dzień nie przyniesie zmian. Nadal będzie wietrznie (fot. Shutterstock/Nebojsa Markovic)

Szykuje się wietrzna noc. Ostrzeżenia wydano dla całego kraju. Najsilniej powieje w górach i nad morzem. Porywy mogą dochodzić do 100 km/h. Kolejny dzień nie przyniesie zmian.

Sztormowa pogoda na Bałtyku. Żółty alert

Przynajmniej do środy utrzyma się sztormowa pogoda panująca od kilku dni na Bałtyku. IMGW wydał na wtorek ostrzeżenie drugiego, wyższego stopnia w...

zobacz więcej

W nocy w całym kraju będzie silnie wiało. Wiatr w porywach będzie dochodził do 80 km/h. Dla większości kraju ogłoszono ostrzeżenia pierwszego stopnia. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje dla województwa zachodniopomorskiego, południowych krańców województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W górach porywy mogą dochodzić do 100 km/h.

W najbliższych godzinach zachmurzenie będzie duże, z przejaśnieniami. Pojawia się przelotne opady deszczu, na północy i w centrum możliwe burze i opad krupy śnieżnej. W górach prognozuje się przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Od 4 stopni Celsjusza do 8, na Podhalu około 1 st., a nad morzem 10.

W dzień bez zmian. Pojawią się przelotne opady deszczu, na północy i w centrum możliwe burze i opad krupy śnieżnej. W górach przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Od 11 do 16 st., chłodniej na Podhalu, ok. 8 st.

Nadal będzie silnie wiało. Na Pomorzu do 90 km/h, a w górach do 100 km/h. Wiatr zachodni i północno-zachodni.

źródło:
Zobacz więcej