RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Specjaliści od wymiany grzejników okazali się złodziejami

Policja apeluje, by w razie wątpliwości zadzwonić po patrol (fot. Shutterstock/David Herraez Calzada)

Pod pretekstem konieczności wymiany grzejników i kontroli instalacji gazowej w mieszkaniu, złodzieje okradli dwie starsze kobiety. – Zabrali łącznie 3 tys. zł – poinformował we wtorek Grzegorz Jaroszewicz z lubuskiej policji. Do zdarzenia doszło w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie).

Ludzkie szczątki w domu lekarza. Pracował w klinice aborcyjnej

Po śmierci amerykańskiego lekarza Ulricha Klopfera, śledczy znaleźli w jego domu ponad dwa tys. ludzkich szczątków. Były to nienarodzone dzieci....

zobacz więcej

W obu przypadkach do mieszkanek przyszedł mężczyzna z kobietą. Fałszywi specjaliści przekonywali, że wymiana czy kontrola instalacji jest niezbędna. Kiedy właścicielka mieszkania była zajęta rozmową z jedną z tych osób, druga szukała pieniędzy.

– Przy tego typu wizytach należy zachować dużą ostrożność. Zadbajmy, by w mieszkaniu był ktoś jeszcze – znajomy, sąsiad czy rodzina. Nie pozostawiajmy nieznanych nam gości bez opieki. Należy kontrolować ich zachowanie, a w razie wątpliwości warto zadzwonić po patrol policji – powiedział Jaroszewicz.

Dodał, że kontrola liczników, awaria wody, prądu, sprzedaż garnków, pościeli czy wizyta administratora budynku, to tylko niektóre z pretekstów wykorzystywanych przez przestępców, by okraść bądź oszukać ofiary. Na te najczęściej wybierają osoby starsze – podobnie jak oszuści działający tzw. metodą na policjanta.

źródło:
Zobacz więcej