Trener polskich siatkarzy: Zazdroszczę im, że są Polakami [WIDEO]

Podopieczni Vitala Heynena we wtorek zagrają z Czarnogórą o przypieczętowanie awansu do 1/8 mistrzostw Europy (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Zawsze mówiłem, że Polska ma najlepszych kibiców na świecie, dzisiaj to pokazali – powiedział po poniedziałkowym meczu trener naszych siatkarzy Vital Heynen. Jego podopieczni w trzecim meczu mistrzostw Europy bez straty seta znokautowali Czechów. Na trybunach Ahoy Areny w Rotterdamie pojawiło się ponad 5 tys. polskich kibiców, którzy kapitalną atmosferą i gorącym dopingiem wspierali mistrzów świata.

Lekcja siatkówki. Efektowna wygrana Polaków z Czechami

To był prawdziwy nokaut. Polacy bez żadnych problemów uporali się z Czechami (3:0), odnosząc trzecie zwycięstwo na mistrzostwach Europy. Już tylko...

zobacz więcej

– Nie macie pojęcia, jakie to miłe być tutaj. Powiedziałem to zawodnikom przed meczem, że im zazdroszczę, że są Polakami – powiedział Heynen, belgijski trener naszej reprezentacji.

Jak dodał, to „znakomite uczucie być tu i grać przed taką publicznością”. – Wciąż mam ciarki, to chciałem powiedzieć – przyznał.

– Mecz to inna sprawa, idziemy dalej, ale dziękuję wam wszystkim – podkreślił trener naszych siatkarzy.

A mecz – jak przyzwyczajają już nas powoli polscy siatkarze – poszedł gładko. Nasi zawodnicy pokonali Czechów 3:0 (25:18, 25:12, 25:15) i na tym turnieju stracili dotychczas jednego seta.

Podopieczni Vitala Heynena we wtorek zagrają z Czarnogórą o przypieczętowanie awansu do 1/8 finału. Biało-Czerwonym gwarancję występu w fazie pucharowej da już wygranie dwóch setów w spotkaniu w Amsterdamie.

źródło:
Zobacz więcej