RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Imponujące wyniki portalu tvp.info. W wakacje jedynie my zanotowaliśmy wzrosty

Portal tvp.info jako jedyny nie zanotował charakterystycznego dla okresu wakacyjnego spadku liczby użytkowników; wręcz przeciwnie, notował ciągłe wzrosty (fot. TVP Info, Shutterstock)

Według badań Gemius/PBI w sierpniu portal tvp.info zanotował kolejny wzrost odwiedzin realnych użytkowników. Urosły także zasięgi portalu w mediach społecznościowych. Warty odnotowania jest fakt, że portal tvp.info jako jedyny nie zanotował w okresie wakacyjnym charakterystycznego spadku, a wręcz przeciwnie, notował wzrost.

Portal tvp.info coraz bardziej popularny w mediach społecznościowych

Aż 1,5 mln minut materiałów wideo obejrzeli czytelnicy portalu tvp.info w ciągu ostatnich 28 dni na facebookowym kanale portalu tvp.info. To o 255...

zobacz więcej

Z najnowszych badań zrealizowanych przez Gemius/PBI wynika, że sierpień był dla portalu tvp.info kolejnym miesiącem, w którym zwiększyła się liczba odbiorców.

Od marca portal notuje ciągły przyrost, który osiągnął w sierpniu 3,179 miliona realnych użytkowników. Jest to wzrost o 14 proc. w stosunku do wyników w lipcu i o prawie 37 proc. w stosunku do marca 2019 roku.

Warto podkreślić, że portal tvp.info jako jedyny nie zanotował charakterystycznego dla okresu wakacyjnego spadku liczby użytkowników, a wręcz przeciwnie, notował ciągłe wzrosty.

Coraz bardziej, także w stosunku do marca, rośnie wykorzystanie portalu tvp.info na urządzeniach mobilnych – w sierpniu było to prawie 80 proc. użytkowników.

Rosną także wyniki zasięgów mediów społecznościowych – w stosunku do lipca zasięg materiałów video na portalu Facebook wzrósł o ponad 16 proc.

źródło:
Zobacz więcej