RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Dziękujemy za Waszą odwagę”. Błaszczak oddał hołd weteranom

Szef MON Mariusz Błaszczak (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Dziękujemy za Waszą odwagę, za to, że pokazaliście, jak trzeba zachować się w chwili najwyższej próby. Cześć Waszej Pamięci! – tymi słowami szef MON Mariusz Błaszczak oddał we wtorek hołd wszystkim weteranom walk „za wierność i miłość do Ojczyzny” w 80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.

„Oddajemy hołd poległym i pomordowanym”. 80. rocznica rosyjskiej agresji na Polskę

Dziś przypada 80. rocznica ataku sowieckiej Rosji na Polskę. W konsekwencji tej napaści „dziesiątki tysięcy Polaków zostało zamordowanych, ponad...

zobacz więcej

80 lat temu, 17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w 80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę oddał we wtorek hołd wszystkim weteranom – jak podkreślił w specjalnym filmie zamieszczonym na stronie MON – „za podjętą w tamtym czasie walkę, za ich wierność i miłość do Ojczyzny”. Błaszczak, przypominając historię tamtych dni, zaznaczył, że „agresja sowiecka dla kilkudziesięciu tysięcy polskich oficerów była początkiem tragedii, jaką okazała się zbrodnia katyńska”.

– Dziś, w rocznicę tamtej niespodziewanej i bezprawnej napaści, która nie tylko złamała polski opór, ale w konsekwencji przyczyniła się do śmierci elity oficerskiej Wojska Polskiego składamy hołd i oddajemy cześć tym wszystkim, którzy przez lata byli pomijani i zapomniani – powiedział Mariusz Błaszczak.

– Dziś głośno i dobitnie mówimy do bohaterów tamtych dni. Dziękujemy za Waszą odwagę, za to, że pokazaliście jak trzeba zachować się w chwili najwyższej próby. Współcześni żołnierze Wojska Polskiego są z Was dumni i nigdy o Was nie zapomną. Cześć Waszej Pamięci! – podkreślił minister obrony narodowej.

źródło:

Zobacz więcej