RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Rzecznik rządu o akcji „Silni razem”: To dla nas kolejny prezent

Nie rozumiem tego ruchu PO, ale z punktu widzenia wyborczego to kolejny prezent, bo odsłania hipokryzję tej partii – ocenił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o akcję „Silni razem”. Pod analogicznym hasztagiem w Internecie zaczęły pojawiać się wulgarne wpisy.

Hejterzy z grupy #SilniRazem wulgarnie atakowali polityków PiS

Koalicja Obywatelska rozpoczęła akcję mobilizacyjną #SilniRazem. Tym samym hashtagiem posługuje się grupa internetowych hejterów, znana z wyjątkowo...

zobacz więcej

Koalicja Obywatelska zainaugurowała w poniedziałek akcję „Silni razem”. Specjalny bus i infolinia będą zachęcały do wspierania kampanii opozycji. Politycy KO na poniedziałkowej konferencji apelowali, aby zgłaszać się do nich i wspólnie działać w kampanii.

Podczas konferencji PiS zwrócono uwagę na to, że pod hasztagiem #SilniRazem pojawiają się obraźliwe wpisy. – Od kilkunastu tygodni, może nieco więcej, w Internecie funkcjonował rzekomo oddolnie, spontanicznie utworzony hasztag #SilniRazem. Dzisiaj w czasie konferencji członków sztabu KO okazało się, że jest to akcja zaplanowana, akcja firmowana przez pana posła Krzysztofa Brejzę i posła Adama Szłapkę. Treści, które się znajdują pod tym hasztagiem są nie tylko oburzające, ale i wulgarne – mówił w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska zaapelowała do przedstawicieli PiS, by ci nie umieszczali na jej billboardzie hasztagu #SilniRazem. – Bo tego hasztagu na moim billboardzie nie ma, a na konferencji na Nowogrodzkiej tak został zaprezentowany – wskazała.

Pytany o tę kwestię w radiowych „Sygnałach Dnia” rzecznik rządu Piotr Müller podkreślił, że sam był „zszokowany tą sytuacją”. – Bo ja sam na Twitterze czy innych kanałach społecznościowych byłem wielokrotnie przez te grupy pod hasztagiem #SilniRazem atakowany, i to naprawdę w taki ordynarny sposób – dodał.

– Nie rozumiem tego ruchu PO. Szczerze mówiąc, to jest kolejny prezent z punktu widzenia wyborczego, bo odsłania tak naprawdę to, w jaki sposób PO funkcjonuje. To pokazuje tę hipokryzję, która niestety wielokrotnie w ustach Platformy Obywatelskiej występuje – ocenił Müller.


Pytany o plany obozu rządzącego na ten weekend, rzecznik rządu poinformował, że najbliższa konwencja PiS będzie najprawdopodobniej dotyczyć spraw gospodarczych i odbędzie się w „dużym mieście na południu Polski”. – To są tematy, które są teraz przewodnie, tym bardziej, że chcemy rozwiać wiele nieprawdziwych informacji dotyczących przedsiębiorców, bo to, co niektóre gazety w ciągu ostatnich dwóch tygodni zrobiły z pozytywnych zapowiedzi, przekształcając je w negatywne, pokazuje, jaka jest temperatura sporu – powiedział.

źródło:

Zobacz więcej