Nastolatka straszyła masakrą w szkole. W jej domu znaleziono kałasznikowa

Alexis Wilson chwaliła się znajomym karabinem AK-47 (fot. Pittsburg County Sheriff's Office)

18-letnia Amerykanka z Oklahomy groziła „zastrzeleniem dla zabawy 400 osób” w swoim byłym liceum. Policja poważnie potraktowała tę groźbę. Podczas przeszukania w jej domu znaleziono m.in. karabin AK-47.

Znów strzelanina w amerykańskiej szkole. Zmarł jeden z rannych uczniów

Jeden uczeń zmarł, a co najmniej sześciu zostało rannych w strzelaninie, do jakiej doszło w szkole średniej w miejscowości Highlands Ranch w...

zobacz więcej

Biuro szeryfa okręgu Pittsburg poinformowało, że Alexis Wilson przedstawiła swój plan współpracownikowi w pizzerii w mieście McAlester. Innym osobom chwaliła się nagraniami, na których widać, jak strzela z nowo zakupionej broni.

Wilson została usunięta z liceum w McAlester po serii groźnych incydentów – w przeszłości była już zawieszana m.in. za przyjście do szkoły z nożem. Władze szkoły nie wyraziły zgody na jej ponowne przyjęcie.

W niedzielę śledczy przeszukali dom Wilson i znaleźli w jej pokoju kałasznikowa wraz sześcioma magazynkami oraz strzelbę z dodatkową amunicją. Podczas przesłuchania nastolatka przekonywała, że nigdy nie urządziłaby strzelaniny w szkole, a współpracownik po prostu źle ją zrozumiał. Twierdziła, że mówiła, iż nie wszystkie osoby posiadające broń są złymi ludźmi.

18-latka usłyszała zarzuty i trafiła do aresztu. Sąd wyznaczył kaucję w wysokości 250 tys. dolarów.

źródło:
Zobacz więcej