RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Zabawy bronią. 5-latek zastrzelił młodszego braciszka

Matka przebywała w domu, gdy doszło do tragedii (fot. Pixabay)
Matka przebywała w domu, gdy doszło do tragedii (fot. Pixabay)

Tragedia w amerykańskim stanie Teksas. Pięcioletni chłopiec śmiertelnie postrzelił swojego o rok młodszego brata w głowę po tym, jak dzieci znalazły w domu broń.

Chłopiec bawił się bronią. Zastrzelił 4-letnią siostrzyczkę

Tragiczny wypadek w amerykańskim stanie Georgia. Sześcioletni chłopiec zastrzelił swoją czteroletnią siostrzyczkę bronią znalezioną w aucie matki.

zobacz więcej

Do tragedii doszło w niedzielę przed południem w mieście Fort Worth sąsiadującym z Dallas. Czteroletni chłopiec o imieniu Truth przebywał w domu ze swoim starszym bratem oraz matką. Bawiące się dzieci znalazły broń, w pewnym momencie rozległ się strzał.

Rzecznik lokalnej policji Gezim Pollozani oświadczył, że ranny chłopiec został zabrany do szpitala, ale lekarze mogli tylko potwierdzić zgon.

Śledczy próbują ustalić, czy 5-letni chłopiec zastrzelił brata przypadkiem, czy celowo. Na miejscu pracowali policjanci z wydziału zabójstw oraz specjalizujący się w przestępstwach popełnionych przeciwko dzieciom. Pollozani zaznaczył, że na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów.

Matka zabitego chłopca ma jeszcze piątkę dzieci. Media nie informują, gdzie podczas strzelaniny był ojciec ani czy w ogóle mieszka z rodziną.

Media wskazują, że w niedzielę w sąsiednim Arlington doszło do dwóch osobnych incydentów z udziałem dzieci. Sześcioletni chłopiec jest w stanie krytycznym po tym, jak został postrzelony w głowę w brata, który ma nie więcej niż 10 lat. Z kolei 8-letnia dziewczynka została przypadkowo postrzelona w pośladki; lekarze zapewnili, że wróci do zdrowia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej