Strajk w czołowych liniach lotniczych. Już trzeci w ostatnim czasie

Strona związkowa domaga się podwyżki wynagrodzeń o 8 proc. (fot. Pixabay/JohannvanderGeest)

Personel naziemny holenderskich linii KLM wyznaczył w środę kolejną akcję strajkową. Celem jest wywarcie presji na pracodawcy i ruszenie do przodu pogrążonych w impasie negocjacji w sprawie płac i poprawy warunków pracy.

Ranking AirHelp: LOT przed British Airways i Lufthansą

Polskie Linie Lotnicze LOT wyprzedziły między innymi British Airways, Lufthanse, El Al i Aerofłot w rankingu firmy AirHelp. W rankingu wzięto pod...

zobacz więcej

Zgodnie z zapowiedzią związku zawodowego FNV osoby zatrudnione przy obsłudze bagażowej i inni członkowie personelu naziemnego w środę o godz. 13 przerwą pracę na cztery godziny. Jak pisze agencja dpa, ocenia się, że protest wpłynie przede wszystkim na ruch lotniczy w Amsterdamie.

Będzie to już trzeci strajk pracowników KLM w ciągu dwóch tygodni. Poprzednie trwały po dwie godziny i doprowadziły do opóźnienia i odwołania kilkudziesięciu lotów na międzynarodowym lotnisku Schiphol w Amsterdamie.

Strona związkowa domaga się podwyżki wynagrodzeń o 8 proc. w ciągu dwóch lat dla około 15 tys. pracowników oraz korzystniejszych grafików dyżurowych. Kierownictwo przewoźnika uważa zapowiedziany na środę strajk za niepotrzebny i trzyma się stanowiska, że przedstawiona przez nie propozycja – 6-7 proc. podwyżki w ciągu trzech lat – może być podstawą do dalszych rozmów.

źródło:

Zobacz więcej