Raport

Epidemia koronawirusa

Hejterzy z grupy #SilniRazem wulgarnie atakowali polityków PiS

Koalicja Obywatelska rozpoczęła akcję mobilizacyjną #SilniRazem. Tym samym hashtagiem posługuje się grupa internetowych hejterów, znana z wyjątkowo wulgarnych wpisów na temat Prawa i Sprawiedliwości. – Wygląda jak Lońka podtrzymywany na respiratorze. Polacy to dziwni ludzie. Oddają swoją przyszłość w ręce człowieka, który stoi nad grobem – czytamy w jednym z hejterskich wpisów, opatrzonym zdjęciem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i hasztagiem #SilniRazem. Podobnych wypowiedzi można znaleźć w sieci setki.

KO przejmuje #SilniRazem – hejterskie hasło w mediach społecznościowych

„Urządzić z grupy agresywnych i często wulgarnych osób twarz ostatniej prostej kampanii; przecież to wygląda jak sabotaż” – dziwi się dziennikarz...

zobacz więcej

„Benia j***j się w twój szlachetny zidiociały łeb. Kto dzieli jak nie zawszawiony ch***j kaczyński. Ten facet powinien już dawno siedzieć w tworkach albo gnić w piekle. Ku***s zamordował brata i 95 ludzi w Smoleńsku” – napisał użytkownik Aleks #SilniRazem.

Zamieścił też wulgarne memy pokazujące wizytę prezesa PiS u lekarza. „Widzę, że tabletki powiększające penisa działają. Jest Pan jeszcze większym ch***m niż miesiąc temu” – tak do szefa rządzącej partii zwraca się na nich lekarka.

„K***wa... jak ja kocham Polskę, a nienawidzę pisu!! Was h***je nawet diabeł do piekła nie weźmie bo się będzie wstydził!!! #SilniRazem pie***lą PiS!!!” – napisał hejter posługujący się pseudonimem Dr. Wojciech (pisownia oryginalna).

Zamiast zdjęcia profilowego użytkownik posiada przekreślone logo PiS-u. „PiS to największe k***y jakie dorwały się do władzy!!! Po tylu latach dumy z bycia Polakiem dziś mi wstyd z tego powodu. Tak roz***ć  naród w 4 lata to nawet komuna nie potrafiła w 40” – napisał dawid f #SilniRazem.

PiS apeluje do Kidawy-Błońskiej, aby „odcięła się” od akcji KO „Silni razem”

Politycy PiS, w tym szef kancelarii premiera Michał Dworczyk i zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel zaapelowali w poniedziałek do kandydatki...

zobacz więcej

Mowa nienawiści nie dotyka tylko prezesa PiS, ale także innych polityków z jego otoczenia. „Rysiu, ścierwem byłeś, ścierwem jesteś i ścierwem zdechniesz. I tylko pies z kulawą nogą przyjdzie się wys***ać na twój grób. O ile ziemia przyjmie twoje parszywe truchło” – tymi słowami Tomasz Lewoczko zwrócił się do wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego.

„Nie ma opcji by wasze chamstwo i przestępstwa przeszły wam na sucho więc spadaj na drzewo rozwielitko kurdupla” – napisał Dariusz Godyn #SilniRazem. Użytkownik zamiast zdjęciem posługuje się przekreślonym logiem PiS-u i krzyżem. Profilowi towarzyszą flagi Unii Europejskiej, Polski i tęczowa. „Do kaczystowskich debilów inny język nie dociera” – to z kolei inny twitterowy wpis tego użytkownika.

Zwolennicy opozycji w wulgarny sposób bronią związanych z nią polityków. „Brejzie to możesz odbyt lizać po ostrym sraniu. pi***ny prawaku” – napisał Adrian Kwaśniewski #SilniRazem. Nie jest to stary wpis, pojawił się w miniony piątek, czyli krótko przed rozpoczęciem akcji mobilizacyjnej Koalicji Obywatelskiej.

„Małe szare ch****e z aparatu partyjnego i SB... małe, durne bezwzględne i wierne do końca władzy PIS..” –  to z kolei post opublikowany w czerwcu przez użytkownika Hen Zing #SilniRazem.

Autorkami wielu bardzo wulgarnych komentarzy są też kobiety. „Krystyna posiada syndrom niedopchnięcia ... stara niegdowalona r***a” – napisała do posłanki Krystyny Pawłowicz internautka o imieniu Barbara.

Ofiarą hejtu padała też Telewizja Polska. „A w Wiadomościach TVP »Polska pod krzyżem« oraz naftalinowy dziad prawi morały o rodzinie ... Żyjemy w średniowieczu? W państwie, gdzie mafia kk mówi nam jak mamy żyć? #RzygamPiS, #SilniRazem” – napisał użytkownik $k@f@nd€®.

źródło:
Zobacz więcej